Yakan Acı Biber Turşusu

Yakan Acı Biber Turşusu

Yakan Acı Biber Acının Yakan Hali, Dil ve Damak Yakabilir

Biber sebzesinin çok çeşidi bulunmaktadır. Biber turşusu denince akla genellikle acı biber turşusu gelir. 

 

Acı biber turşusunda da en çok öne çıkan kimi bölgelerimizde yakan biber kimi bölgelerimizde cin biberi ya da kıl biber denen 8-10 cm. kadar uzunluğunda olan ince yapılı biber ile biberiye denilen ince uzun yeşil biberler grubundadır. Yakan acı süs biber turşusunu bir yediğiniz yerde farklı diğer yediğiniz yerde farklı tat ile karşılaşabilirsiniz. Bu tamamen ürünün yetiştirildiği yer ve turşu kurulumu ile alakalıdır. 

 

-İştah açar, yemeklerinize renk katar, sofrayı bereketlendirir ve sağlığa faydalıdır

 

Biberler genelde içerisine konulan ürünlerin eksikliği nedeniyle kararma yapabilir. Yemeklerinde acı severler ve iştahına düşkün olanlar için sofralardan eksik edilmez. Lokanta, çiğ köfte, cafe, restaurant ve otel gibi yerlerde olmazsa olmaz ve çok tercih edilen bir turşudur. Her ailenin kendi bahçesinde üretip evinde kurduğu Bizim Çubuk Turşularını gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz. Bizim Çubuk Turşuları, atalarımızdan nesilden nesile aktarılan özel tariflerle özel olarak üretilen sebze ve meyvelerle hanımlarımız tarafından evlerde ve atölyelerde özenle hazırlanmaktadır. Acısı sizi yaksa da yine de siz tüketmeye bizde kurmaya devam edeceğiz. Bizim Köy Sepeti olarak geleneksel olarak kurulan Bizim Çubuk Turşularımızı için bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Şimdiden afiyet olsun…

 

-Bizim Çubuk Turşuları Saklama Koşulları 

 

-Bizim Çubuk Turşuları doğru saklama koşulları, sağlıklı tüketim ve kullanma talimatı için alttaki yazıyı dikkatli okuyunuz. 

 

Bizim Çubuk Turşuları tamamen doğal ürünlerden ve katkısız bir şekilde üretilmektedir. Bu nedenle uzun süre muhafaza edilemez. Turşularımızı karanlık, serin bir yerde muhafaza edilmelidir. Şayet serin ve karanlık bir yer yoksa buzdolabına koyabilirsiniz. Lütfen sıcak, güneşli ortama koymayınız. Kapağını açtıktan sonra 1-2 ay içinde tüketiniz. Tüketeceğiniz kadar küçük kavanozlara alabilirsiniz. İçerisindeki turşu suyunu içebilirsiniz. İçerisine koruyucu katkı maddesi kullanılmayan doğal gıdalar, canlı probiyotik mikroorganizma sayesinde fermente olmaya devam eder.

 

 

-Hava alması durumunda beyazlanma olabilir 

-Bu gayet doğal bir olay üzerindeki tabakayı alıp tüketmeye devam ediniz

Bizim Çubuk Turşuları, kavanozun açılıp kapanması sırasında hava alır, dolayısıyla turşu ve suyu üzerinde renk değişimi (beyazlanma, barlanma,) meydana gelebilir. Üzerinde oluşan tabakayı alarak tüketmeye devam edebilirsiniz. Ürünümüz doğal olduğundan mümkün mertebe hava ile az temas etmesi gerekir. Tüketilen turşunun suyu azalacaktır. Turşumuzun kapağını açtıktan sonra tekrar ağzını sıkı bir şekilde kapatınız. Suyu azalınca, kapağına kadar üzerinde hava boşluğu kalmayacak şekilde yiyebileceğiniz ölçüde tuzlu su ilave edebilirsiniz. Turşu, uzun süre susuz kalırsa rengini, tadını ve özelliğini yitirir. Bozulmuş turşu; yumuşamış, rengi mat, tadı mayhoş olur. Sert ve çıtır olmaz.

 

-Bizim Çubuk Turşuları Coğrafi İşaret Belgesi Bulunuyor

 

Biizm Çubuk Turşuları, 2008 yılında 555 sayılı Coğrafi İşaretlerin Korunması Hakkındaki Kanun Hükmünde Kararname’nin 12. maddesi gereğince, tescil edilerek patent ve coğrafi işaret belgesi almıştır. Gıda kodeksine uygundur. Tarım ve Orman Bakanlığından onaylı pet şişelerde veya cam kavanozlarda satışa sunulan, ürünlerimiz brüt, net, kg ve litre olarak satılır. Yukarıdaki koşullara uyduğunuz takdirde güvenle ve afiyetle tüketebilirsiniz. 

-Bizim Çubuk Turşuları’nın içindekiler: 

Sebze & meyve, kaya tuzu, üzüm sirkesi, doğal kaynak suyu, Kastamonu  Taşköprü de yetiştirilen sarımsak, biberiye, defneyaprağı, dereotu ve tane karabiber. 

 

Bizim Çubuk Turşularını ve yöresel ürünleri için gönül rahatlığı ile www.bizimkoysepeti.com dan online güvenli alışveriş yapabilirsiniz.

 

Bize güveniniz ve bu eşsiz lezzeti tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. 

Şimdiden Afiyet olsun…

Bizim Çubuk Turşuları Gururla Sunar????
İnternet Adresimiz www.bizimkoysepeti.com
????Sipariş ve Bilgi için DM&WhatsApp
WhatsApp????0552 808 35 37
????Türkiye’nin her yerine teslimat????
Pandemi öncesi herkesin bir araya gelip sohbet ettiği, büyük masalar kurulup yenilip içilen bir günken şimdi ise kendi içimize çekildiğimiz sık sık pencerelerimizden balkonlarımızdan baktığımız bir güne dönüştü. Duamız bu günleri tamamen geride bırakmak????????

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.