6 Bin 642 sağlık Personeli Alınacak

6 Bin 642 sağlık Personeli Alınacak

Sağlık Bakanlığı, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/b Maddesine Tabi Sözleşmeli Diş Hekimi, Eczacı ve Sağlık Personeli Alacak.

Sağlık Bakanlığı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesine tabi sözleşmeli diş hekimi, eczacı ve sağlık personeli alacak.

Bakanlık, ücretleri döner sermayeden veya merkezi yönetim bütçesinden karşılanmak üzere 6 bin 642 yeni eleman istihdam edecek.

Bunlardan 6 bin 16 sağlık personeli ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirmeyle, 560 diş tabibi ile 66 eczacı ise noter tarafından çekilecek kurayla atanacak.


Diş tabibi ve eczacı başvuruları 24-31 Aralık tarihleri arasında www.yenipbs.saglik.gov.tr internet adresine yapılabilecek. Kuraya başvuranların başvuru formlarıyla kura başvurusu için istenen diğer tüm belgeleri en geç 4 Ocak 2008 Cuma günü saat 18.00'e kadar Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şube Müdürlüğü'nde olacak şekilde APS veya özel kargoyla göndermeleri gerekiyor. Elden evrak teslim alınmayacak.

Diş tabibi ve eczacıların kura çekimi 16 Ocak 2008'de gerçekleştirilecek ve aynı gün Sağlık Bakanlığının internet sitesinde ilan edilecek.

6 bin 16 sağlık personelinin yerleştirilmesine ilişkin başvurular da 7-11 Ocak 2008 tarihleri arasında kabul edilecek. Yerleştirme sonuçlarının ise en geç 16 Ocak 2008'de açıklanacağı bildirildi. (Anadolu Ajansı)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.