Şehitlerimiz'in Bayrakları Yenilendi

Şehitlerimiz'in Bayrakları Yenilendi

Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Derneği tarafından 14.03.2008 Cuma günü İlçe Merkezindeki Şehit mezarlarının başında bulunan Türk Bayrakları yenileri ile değiştirildi.


Dernek başkanı Zeki AVAN konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada; Şehitlerimizin Mezarlarında bulunan Türk Bayraklarının yazın güneşten, kışında yağmur ve kardan etkilenerek çürümesi, renklerinin solması, bazılarının da rüzgârdan yırtılması sonucunda, hiç de hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkmaktadır.

Bu nedenle Dernek olarak her sene Şehit Mezarındaki Türk Bayraklarını ve iplerini yenileriyle, en az iki üç defa değiştiriyoruz. Bu gün ise 18. Mart Şehitleri Anma Günü neden ile değiştirmiş bulunuyoruz. Ayrıca gerek görüldüğünde, Milli Bayramlarımızda, dini bayramlarımızın arifeleri gibi günlerde de değiştiriyoruz.

Bayrak değiştirme aslında basit gibi görülebilir, süreklilik arz eden ve zahmetli bir iştir.

Şehitlerimizin başlarında dalgalanan Türk Bayraklarının temiz ve sağlam olarak görmekte ayrı bir Mutluluktur. Bir güzel hizmettir.

Bayrağımıza olan saygımız ve Şehitlerimize olan minnet borcumuzdan dolayı eskiyen bayraklarımızı yenileriyle değiştirmeye sonuna kadar devam edeceğiz.” Dedi.

Ayrıca, Şehitlerimiz Bayraklarının alınması ve takılmasındaki katkılarından dolayı Dernek üyemiz Kurban DEMİRCİ"ye, takılmasına yardım eden Erhan ALDOĞAN"a teşekkür ederim. Dedi.HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum