E-postalara, web tabanlı güvenli erişim

E-postalara, web tabanlı güvenli erişim

Outlook Web Erişimi 3.0 ve Web Uygulamaları 3.0 için geliştirilen Symantec On-Demand Protection, kurumsal e-postalara web tabanlı erişimi güvenli hale getiriyor.

Outlook Web Erişimi 3.0 ve Web Uygulamaları 3.0 için geliştirilen Symantec On-Demand Protection, kurumsal e-postalara web tabanlı erişimi güvenli hale getiriyor.

Symantec, Outlook Web Erişimi 3.0 için geliştirilen, Web üzerinden Outlook e-posta kutularına, takvimlere ve dosyalara erişim sağlamada ve yönetmede kullanıcılar için güvenli bir sanal ortam sağlayan Symantec On-Demand Protection’ı duyurdu. Symantec On-Demand Protection, uzak uç noktalara kalıcı değişiklik yapma ve öncesinde bir yazılım kurma ihtiyacı duyulmaksızın kurumların güvenlik politikalarını güçlendirmek amacıyla isteğe bağlı bir ajan sunarak veri kayıplarını en aza indirgiyor.

Kurum çalışanları verimliliklerini en üst düzeyde devam ettirebilmek üzere ev bilgisayarlarından ya da internet erişiminin mümkün olduğu çeşitli noktalardan kurum denetimi olmaksızın kendi e-posta hesaplarına erişim sağlama ihtiyacı duyarlar. Bu noktada kurumlar, ne Web-tabanlı kurum e-postalarına erişim sağlayan dış bilgisayarların güvenliolduklarını düşünüyorlar ne de arkalarında bir iz bırakmayacakları konusunda son kullanıcılara güven duyuyorlar. Ancak Microsoft Outlook Web Erişimi gibi Web-tabanlı e-postalara kurum dışı bir bilgisayar aracılığı ile erişim sağlanması durumunda, kurum bilgilerinin herhangi bir saldırıya maruz kalması riski de beraberinde geliyor.

Symantec On-Demand Protection sanal masaüstü, oturum kapanır kapanmaz verileri şifrelemek ve dosyaları silmek suretiyle güvenli bir sanal ortam yaratarak kritik verilerin kaybını en aza indirgiyor.

Ağa bağlı her makinanın bütünlüğüne ilişkin olarak yürütülen kontrol mekanizması, kurumsal ağlara bağlanan uç noktaların uygun bir korumaya ve kurulu bir güvenlik yazılımına sahip olmalarını sağlıyor. Buna ilaveten Symantec On-Demand Protection, antivirus, antispyware, güvenlik duvarı ve servis paketinin kurulmasını ve güncellemesini sağlamak amacıyla önceden tanımlanmış kontroller gerçekleştiriyor.

Symantec On-Demand Protetion ayrıca, yönetilmeyen bilgisayarlardan kurumsal ağlara bağlanan kullanıcılara, kötü huylu kodlara karşı savunmasız olmadıkları yönünde güvence veren ve bu amaçla tuş vuruşlarını kaydeden programların (keyloggers) ya da ekran içeriğinden amacının dışında veri elde etmeye yarayan programların (screen scrapers) yarattığı tehditleri önleyen davranış-tabanlı bir malware saptama motorunu da kapsıyor.

Symantec On-Demand Protection, son kullanıcıya ait masaüstünün klonlandığı ve orijinal masaüstünden ayrıştırıldığı güvenli bir sanal iş alanı sağlıyor. On-Demand Protection çözümü, bilgilerin korunmasının yanı sıra, sabit sürücüye yazılan herhangi bir verinin şifrelenmesi yoluyla veri kaybını önlüyor. Buna ek olarak müşteriler, kullanıcıların bilgileri kopyalamasını, yapıştırmasını ve ekranı olduğu gibi almaları ya da yazdırmalarını önleyecek şekilde güvenlik politikalarını güçlendirebiliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.