Yerel Basın Güçleniyor

Yerel Basın Güçleniyor

Ankara’da yayın yapan yerel gazetecilerin biraraya gelerek kurduğu Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği’nin Olağanüstü Genel Kurulu gerçekleştirildi.

Ankara’nın tüm ilçelerinde yayın yapan yerel gazete ve internet haber sitesi temsilcilerinden üyelerin yer aldığı Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği’nde başkanlığa yeniden Kenan Akçahanoğlu seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Olağanüstü Genel Kurul’un açılış konuşmasını Başkan Akçahanoğlu yaptı. Yerel gazetelerin öneminde değinen Akçahanoğlu “Ankara’nın tüm ilçelerinden üyelerimizle Başkentte güç birliği oluşturduk, aramıza yeni katılan arkadaşlarımıza da bizlerle birlikte oldukları için teşekkür ediyorum. 4 yıl önce kurulan derneğimiz gücüne güç katarak yoluna devam ediyor. Yerelde gazetecilik yapmak, gerçekten emek isteyen ve özveri isteyen bir iş. Bizler gazetecilik mesleğine gönülden bağlı olarak meslek ilkelerimize uygun bir şekilde hareket eden meslektaşlarımızla bir araya geldik.” diye konuştu.

ANKARA ve ANKARALI’NIN SESİYİZ
Bu birliktelik sayesinde Ankara’nın geneline hakim olan bir yayın ağı da kurduklarını ifade eden Akçahanoğlu “Özellikle Başkent Ankara olmak üzere, büyükşehirlerde yerel basın görevini üstlenmek fedakarlık gerektiriyor. Ulusan basının da yerel gazetecilik yaptığı Başkentimizde bizler bir araya gelerek Ankara’da yaşayan 5 milyon yurttaşın sesi haline geldik. Üyelerimizin toplam trajı 100 bin ile 200 bin arasında değişen rakamlara ulaşıyor. Sadece Ankara değil, Türkiye genelinde de örgütlenmek için çalışmalarımız sürüyor, temsilci olmak isteyen arkadaşlarımızla yol haritası çizerek kısa sürede ülke genelinde de şubelerimizi açacağız” şeklinde konuştu.

Olağanüstü Genel Kurulda yeni yönetimin belirlenmesinin ardından gerçekleştirilecek çalışmalar hakkında da fikir alışverişinde bulunuldu.

Gerçekleştirilen seçimlerde Kenan Akçahanoğlu yeniden başkanlığa getirilirken, yeni yönetim şu şekilde oluştu:

Kenan Akçahanoğlu Başkan

Savaş Şahin Başkan Vekili,

Soner Aksakal Genel Sekreter

Hüseyin Akın Başkan Yrd.

İsa Güven Başkan Yardımcısı

Sevda Kara Muhasip

Adem Oruç Başkan Yardımcısı

Onur Kök Başkan Yardımcısı

Hüseyin Yakut Başkan Yrd.

Birol Karakılıç Yön. Kurul Üyesi

Aynur Tekin Yön.Kurul Üyesi

YÜKSEK İSTİŞARE KURULU

Adem Aslan

Zekeriya Murat

Cafer Karamahmutoğlu

Niyazi Küçükyılmaz

Faik Kafalı

Ayhan Şahin

Selçuk Dulkadiroglu

Yener Çoşkun

Yunus Konakcı

DENETİM KURULU

Ahmet Göker

Ayşegül İşbilir

Yunus Konakcı

 

http://www.ufukgazetesi.net/yerel-basin-gucleniyor.html

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.