Sanayi Bakanı Çubuk'ta

Sanayi Bakanı Çubuk'ta

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Çubuk'a gelerek bir dizi seçim bürosu açılışlarında bulundu ve Çubuk Sanayisinde Sanayici esnafı ile sohbet etti.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Çubuk'a gelerek bir dizi Seçim Bürosu açılışlarında bulundu ve Çubuk Sanayisindeki Sanayici esnaflarla sohbet etti.Çubuk ve Akyurt arasında uluslararası çapta faaliyet gösterecek bir fuar alanı yapacaklarını, bu alanın dünyanın en büyük fuar merkezlerinden birisi olacağını açıkladı.Bakan Çağlayan, Çubuk'ta esnaf ve sanaatkarla bir araya geldi. Çağlayan yaptığı konuşmada, Çubuk bölgesinde Organize Hayvancılığın kurulması için çaba harcadıklarını kaydetti. Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanlığında Havalimanı Bölgesinde Çubuk ve Akyurt'ta bir fuar alanı kurulmasını hayal ettiğini kaydeden Çağlayan, ilçede uluslararası çapta bir fuar alanı yapacaklarını, bu merkezin dünyanın en büyük fuar merkezlerinden birisi olacağını dile getirdi. Çağlayan, bu sayede bölgede restoranlar, oteller açılacağını ve vatandaşların iş imkanlarının artacağını belirtti.
Çağlayan, Ak Parti iktidara geldiğinde dünyanın 26'ıncı büyük ekonomisi olan Türkiye'nin 6 yılda 16'ıncı sıraya yerleştiğini belirtti. Çağlayan, 230 milyar dolarlık GSMH'sinin 2008 itibariyle 750 milyar dolara çıktığını dile getirdi. Çağlayan, 6 yıl önce Türkiye'nin dışardan aldığı her 100 liralık borç için 63 lira ödediğini kaydederek, "GSMH'nın yüzde 70'i borçtu. Türkiye bir borç batağına saplanmıştı. Bugün bu oran yüzde 35'e, ödediğimiz faiz ise 11-12 liraya geriledi. Bütün komşularımızla dostluk ilişkileri kurduk. Bazı komşularımıza yaptığımız ihracatı 4 kat, bazılarına yaptığımız ihracatı 8 kat artırdık" diye konuştu.

Daha sonra Esenboğa Mahallesinde Ak Parti'nin Seçim Bürosu açılışını yapan Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan buradada bir konuşma yaparak Esenboğa Mahallesi Sakinleri ile kısa süreli sohbet etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum