Peygamberin İzinde

Peygamberin İzinde

Tarık Ramazan'dan "Hz. Muhammed'in Hayatından Dersler"

Hz. Muhammed'in manevi ve ahlaki öğretisine ışık tutan harikulade bir biyografi

"Time" dergisi tarafından yüzyılın en büyük yüz yenilikçisinden biri olarak nitelenen Tarık Ramazan özellikle Amerikalı ve Avrupalı genç Müslümanlar arasında çok sayıda takipçisi olan önemli bir Müslüman araştırmacı.

Tarık Ramazan, Hz. Muhammed'in olaylarla dolu, yoğun ve sürükleyici yaşamına yeni ve derinlikli bir bakış getirdiği "Peygamberin İzinde" kitabında, hem çekingen, nazik, ama kararlı bir insanın detaylı bir portresini, hem de büyük bir dini başlatıp büyük bir imparatorluğa ilham veren bu liderin dramatik tarihini gözler önüne seriyor. Daha da önemlisi, Hz. Peygamber'in hayatındaki başlıca olayları, getirdiği manevi ve ahlaki öğretiye ışık tutacak şekilde ele alıyor. Gözümüzün önünde derin ve canlı bir ruhani tablo canlandırmamızı sağlayan olgu ve öyküleri seçerek, Hz. Peygamber'in hayatının bir örnek, model ve ilham kaynağı olmaya nasıl devam edebileceğini ya da nasıl tekrardan bu duruma gelebileceğini soruyor. Müslümanların ibadete odaklı bir şekilcilikten, adanmış bir ruhani ve toplumsal varoluşa nasıl geçebileceklerini sorguluyor.

Müslümanlara Hz. Muhammed'in hayatını yeni bir gözle okuyup anlama olanağını veren, okurlarını sadece Hz. Peygamber'in hikâyesiyle değil, İslam'ın ruhani ve ahlaki zenginlikleriyle de tanıştıran muhteşem bir kitap.

Tarık Ramazan
Oxford Üniversitesi St. Antony's College'da ve Londra'daki Lokhai Foundation'da araştırma görevlisidir. Türkçeye çevrilmiş üç kitabı vardır: "İslam: Medeniyetlerin yüzleşmesi" (2003), "İslami Yenilenmenin Kökenleri: Afgani'den El-Benna'ya Kadar İslam Islahatçıları" (2005), "Avrupalı Müslüman Olmak: Avrupa Bağlamında İslami Kaynakların İncelenmesi" (2005).

Kitapla ilgili bilgiler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.