Kapalı Spor Salonunda Badminton Eğitimi

Kapalı Spor Salonunda Badminton Eğitimi

Bekir Yılmaz İlköğretim okulu öğretmenlerinden Reşat Bayburs ve Arzu Bayburs kapalı spor salonunda öğrencilerine Badminton eğitimi veriyor.

BADMİNTON SPORU;

Tüytop ya da badminton, raket ve bir tür tüylü topla oynanan tenis benzeri bir oyundur.

Kaz tüyünden yapılma bir top ve raketle oynanan bir oyun olan Badminton, topun file üzerinden rakip alana atılması ve geri dönmesini sağlamak amacına dayanan bir spor dalıdır.

Badminton, kolayca öğrenilebilen, bay ve bayan, 7 yaşından 77 yaşına kadar bütün yaş grubunda insanların yapabildiği, ender sporlardandır. Şiddet içermemesi, oynaması ve seyredilmesinin zevkli olması nedeniyle, bayanların da büyük ilgisini çekmektedir. Tenis oyunları gurubundan olması nedeniyle rakipler arasında bir net(file) bulunur, dolayısıyla herkes kendine ayrılan sahada oynar, topu (tüytop) oldukça zararsızdır, böylece yaralanma veya sakatlanma riski en düşük etkinliklerdendir. Her yaşta ve her performans düzeyinde oynanır ve zevk verir, kişiyi zorlamaz, aşırı yüklenmenin kötü sonuçları oluşmaz. Özellikle ayak hareketleriyle sahayı tutma ve hamleleriyle  Türklerin sporu kılıç kullanmaya benzemektedir.

Bekir Yılmaz İlköğretim öğretmenlerinden Reşat Bayburs ve Arzu Bayburs branşlarının sınıf öğretmeni olmasının yanı sıra 2 yıldan bu yana bu sporla uğraşıyor.2. ve 7. sınıflar arası öğrenciler badminton sporunu sevmeleri bu spora ilgileri herhallerinden belli oluyor.Ayrıca Badminton öğrencileri kendi servis ücretlerini kendi imkanlarıyla karşılamaları bu sporu sevmelerinin başlıca nedenlerinden bir tanesi.Reşat Bayburs ve Arzu Bayburs :''Badminton eğitimini gerçekleştirdikleri Çubukspor Kapalı spor salonunun kendilerine çalışma imkanı olarak sunulmasına katkısı olan Belediye Başkanı Lokman Özden'e ve İlknur Arat hanıma teşekkürlerini sunduklarını söylediler.''

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum