Çubuk Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odası Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Çubuk Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odası Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Çubuk Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odası Olağan Genel Kurulunda konuşan Başkan Demirbaş, Pandemiye ve tüm olumsuzluklara rağmen mazeret üretmeden çalıştıklarını söyledi.

Çubuk Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odası Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel kurulda mevcut başkan Celalettin Rumi Türkoğlu güven tazelerken, genel kurulda konuşan Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, esnafa yönelik yaptıkları hizmetler başta olmak üzere ilçe genelinde yaptıkları hizmetleri anlattı.  

Kuzey Yıldızı Nikah ve Konferans Salonu'nda yapılan genel kurulda, Ramazan Durut ve Celalettin Rumi Türkoğlu başkanlığa aday oldu.

Genel kurula katılan Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, kim seçilirse seçilsin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ilçe esnaflarının yanında olacaklarını söyledi.

Tüm dünyada etkisini gösteren pandemi dolayısıyla yaşananları ülke olarak dayanışma içerisinde el birliği ve gönül birliğiyle atlatmaya çalıştıklarını vurgulayan Başkan Demirbaş, pandemi sürecinde ilçede yaptıklarını anlatarak, ‘’ Bu süreçte esnaflarımıza başta olmak üzere kendi imkanlarımızla 200 bin adet maske dağıtımı, 15 bin adet dezenfektan, 20 bin adet kolonya, 50 bin adet bilgi broşürü dağıtımı gerçekleştirdik. Ayrıca bu süreçte yine ihtiyaç sahibi 6 bin 800 aileye gıda desteği, 100 aileye de yakacak yardımı yaptık. Hem hükümetimiz hem de yerel yönetim olarak bizler ilçemizde tüm imkanlarımızı seferber ederek esnafımızla, vatandaşlarımızla tam bir dayanışma örneği sergileyerek pandamı dönemini en az zararla atlatılması amacıyla çalıştık.’’ dedi.

Pandemiye rağmen mazeret üretmeden çalıştıklarını vurgulayan Demirbaş, şunları söyledi:

‘’Standart belediyeciliğin dışında insan odaklı hizmet belediyeciliği yürütüyoruz. Görevimiz süresince makamda oturmaktan ziyade hep halkın içerisinde, esnafın yanında olmaya özen gösterdik ve öylede olmaya devam edeceğiz. Bu süreçte ilçe tarihinde ilk defa 5 merkez mahallemizde 35 bin ton sıcak asfalt serimi yaptık. Merkez mahallelerimizde içerisinde oyun grupları, fitnes aletleri, kamelya ve bankları bulunan toplam 13.216 m2 alana sahip 9 yeni park yapımı ve 2 parkında revizyonun gerçekleştirdik. İlk defa tarımı desteklemek amacıyla 15 bin metrekarelik alanda 10 adet sera kurarak 100 bin sebze fidesi üretip çiftçilerimize ücretsiz hediye ettik. İlçemizin çarşı merkezi olan Cumhuriyet Mahallemizdeki yaklaşık 20 bin metrekarelik alanda 106 yapıyı kapsayacak Cephe Giydirme ve Sokak Sağlıklaştırma projesini başlattık.’’

Denetleme, faaliyet ve bütçe raporlarının okunması ve oylanmasının ardından uzun süre odanın başkanlık görevini sürdüren eski başkanlardan Gaffur Zengin’e plaket takdim edildi.

913 delegesinin bulunduğu ve 724 oyun kullanıldığı seçimlerde 399 oy alan Türkoğlu, yeniden başkan seçildi. Diğer aday Durut’un 313 oy aldığı seçimlerde 12 oy ise geçersiz sayıldı.

Türkoğlu, yaptığı teşekkür konuşmasında, kaldıkları yerden devam edeceklerini, kendisine güvenenlerin güvenlerini boşa çıkartmayacaklarını söyledi.

Oda yönetimine ise Oktay Mutlu, Aydın Topçu, Ali Kurçay, Muharrem Aslan, Yusuf Demirel ve İlhan Onbaş seçildi.

Denetim üyeliklerine de Adem Karabıyık, Aydın Çiftçi ve Derya Demir getirildi.

5imgl8403.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.