Çubuk Belediyesi'nde sarımsak hasadı başladı

Çubuk Belediyesi'nde sarımsak hasadı başladı

Çubuk'ta alternatif tarım ürünleri ekilmeye başlandı. Bu ürünlerden biri olan sarımsağın Çubuk'ta belediye çalışanlarınca hasadına başlandı.

Çubuk Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğünün, tarımsal üretimi artırmak ve çeşitlendirmek amacıyla başlattığı proje kapsamında yaklaşık 15 dekar arazide ürettiği sarımsağın hasadı sürüyor. Belediye çalışanları tarafından hasat edilen sarımsaklar, kamyonetlerle üretiminde kullanılmak üzere turşu üretim tesislerine taşınıyor.

MEVCUT PAZARIN İHTİYACINI KARŞILAYACAĞIZ

Çubuk Belediye Başkan Yardımcısı Lokman Kılıç, çalışmalarının çiftçilere yeni gelir kapısı olacağına inandığını vurgulayarak, "Bu tip ekim alanlarını artırarak, yeni teknikler kullanarak mevcut pazarın ihtiyacını karşılayacağız. Çubuk sarımsağının turşularımızda kullanılmasını sağlamak, en önemli amaçlarımızdan biri. Çubuk'u ön plana çıkartan salatalık, domates, fasulye, biber ve kavunun yanına sarımsağı da ekleyeceğiz." dedi.

SARIMSAKLARIMIZ ÇOK GÜZEL

Sarımsak hasadına katılan belediye çalışanlarından Atiye Savaş ise kendi elleriyle diktikleri sarımsağın hasadını yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirerek, "Bu işi yaptığımızdan dolayı arkadaşlarımızla mutluyuz. Sarımsaklar turşu yapımında kullanılacak. Sarımsaklarımız çok güzel. İnşallah ilçemizde yetiştirmeye devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Aysel Göçmen de turşuda kullanılan sarımsağı bundan sonra ilçelerinde üreteceklerini belirterek, "Bu yıl ilk defa ürettik, şimdi hasadını yapıyoruz. Emeğimizin karşılığını alıyoruz. Sarımsak olmazsa turşu da olmaz." dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.