Bakan Yazıcıoğlu : Çubuk Eğitim Kenti Olacak

Bakan Yazıcıoğlu : Çubuk Eğitim Kenti Olacak

Devlet Bakanı Sait YAZICIOĞLU, Çubuk'ta Gazi Üniversitesi Çubuk Yerleşkesini ve okulları ziyaretlerde bulundu.

Devlet Bakanı Sait YAZICIOĞLU, Çubuk'ta Gazi Üniversitesi Çubuk Yerleşkesini ve okulları ziyaret ederek ilçenin eğitim kenti olma yolunda olduğunu söyledi.


Çubuk Ak Parti İlçe Teşkilatını ziyaret eden YAZICIOĞLU, daha sonra Çubuk Anadolu Lisesini, Çubuk Anadolu Öğretmen Lisesini, Gazi Üniversitesi Çubuk Yerleşkesini ve YAZICIOĞLU"na ziyareti sırasında Çubuk Kaymakamı Meftun DALLI, AK Parti İlçe Başkanı Dr. Tuncay ACEHAN, Ak Parti Çubuk Belediye Başkan adayı Lokman ÖZDEN, Çubuk Milli Eğitim Müdürü M. Mensur TOPRAK ve Partililer eşlik ettiler.
Çubuk Kaymakamı Meftun DALLI, ilçe de yapılan projeler hakkında Bakan YAZICIOĞLU"na geniş bilgiler verdi. Ankara Milletvekili ve Devlet Bakanı olarak ilçenin sorunlarını yakından takip ettiğine değinen YAZICIOĞLU, başta Hayvancılık Organize Sanayi Projesi olmak üzere, ilçeye müstakil üniversitenin kurulması konusunda desteklerinin olduğunu kaydetti. Tarımsal faaliyetlerin ve Hayvancılığın Çubuk"un can damarı olduğunu savunan Devlet Bakanı Sait YAZICIOĞLU, bunlarla birlikte ilçenin eğitim alanı olma yolunda ilerlediğini vurguladı.


Çubuk"un Ankara"nın ilçeleri içerisinde en hızlı gelişen bir ilçe olduğunu belirten YAZICIOĞLU, ilçenin havaalanın ve havaalanı yolunun yenilendikten sonra önemi daha da arttığını ifade etti. Organize Hayvancılık Projesinin ilçeyi önemli bir konuma getireceğinin altını çizen YAZICIOĞLU, sözlerine şöyle devam etti:"" Organize Hayvancılık Projesinin Türkiye"ye örnek olacağını düşünüyorum. Dokuz trilyon önceden aktarılmıştı bu gün de Sanayi Bakanımız iki buçuk trilyonluk bir kaynak daha aktardı. Proje faaliyete geçtikten sonra sağlıklı hayvan yetiştiriliciliğinin ve kesiminin yapılacağı dört dörtlük bir sanayi bölgesi olacaktır. Çubuk entelektüel gelişmeye açık bir ilçemiz ve dolayısıyla hareketli bir ilçemizdir. Bu gelişme Ak Parti Çubuk Belediye Başkan Adayımız Lokman ÖZDEN'in kazandığı takdirde çok yoğun bir şekilde de devam edecektir"" dedi.


Akyurt - Çubuk arasında fuar alanları olacağını hatırlatan YAZICIOĞLU, turşuculuk alanında da festivalinin dünyaya nam saldığını söyledi. Uluslar arası Çubuk Turşu ve Kültür Festivaline iki sefer katıldığını hatırlatan YAZICIOĞLU, turşuculuk sanayinin ilçede büyük bir sektör haline geldiğini vurguladı.
Gazi Üniversitesi Yerleşkesinde bir dizi temaslarda bulunan YAZICIOĞLU, Yerleşke Koordinatörü İsmail TEKAÜT"den brifing aldı. Burada yaptığı konuşmada Gazi üniversitesi Rektörü ile temaslarının olduğunun altını çizen YAZICIOĞLU, şunları söyledi:""Önümüzde ki dönemde Çubuk"ta eğitim alanında önemli değişiklikler olacaktır. İlçenin alt yapısı buna hazırdır. Çubuk gerçekten üniversite şehri olmaya her yönüyle hazırdır. Bizim en büyük emelimiz Çubuk"un hem sosyal hem de ekonomik yönden gelişmesidir. Bunun da eğitim alanında yapılacak yatırımlarla olacağına inanıyoruz. Ayrıca ilçeye yapılacak yeni bir üniversite ile Ankara"daki yoğunluğun bir şekilde kesilmesi de sağlanacaktır"" şeklinde konuştu.

 


Çubuk Anadolu Lisesini ve Çubuk Anadolu Öğretmen Lisesini ziyaret eden YAZICIOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdüründen okullar hakkında brifing aldı. YAZICIOĞLU, okulda öğretmen ve öğrencilerle tek tek ilgilendi.

H.Yiğiner

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum