ANKARA HANIMELLER DERNEĞİ FESTİVAL’DE STANT AÇTI...

ANKARA HANIMELLER DERNEĞİ FESTİVAL’DE STANT AÇTI...

Ankara Hanımelleri Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, İlçemizde düzenlenen 15. Uluslar arası Çubuk Kültür ve Turşu Festivali’nde stant açtı...

Şuayip YAMAN

Festival’de açtıkları stantta, dünyaca ünlü Çubuk Turşu çeşitleri ile birlikte unlu mamullerini de  4 gün boyunca sergileyip, satışa sundular.

Dernek yönetimi, fakir insanlara yardım için dur, durak bilmiyor.  Nerede bir organizasyon var, nerede bir festival var çat kapı hemen oradalar. Amaçları ihtiyaç sahibi ailelere yardım etmek.

Çubuk’ta müteakip defalar ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve giyecek yardımında bulunan Ankara Hanımelleri Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Asiye Mutlu, yaptığı açıklamada Her şeyi devletten beklemek olmaz STK’lar bu konuda örnek olmalı dedi.

Ankara Hanımelleri Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Asiye Mutlu ve yönetim kurulu, Türk Kızılay Çubuk Şubesi ile birlikte, “23 Nisan Kültür Haftası” kapsamında ilçemiz Kışlacık Köyü İlköğretim Okulu’nu ziyaret etmiş, öğrencilere kitap, çikolata ve çeşitli hediyeler vermişlerdi.

Dernek Başkanı Asiye Mutlu burada yaptığı konuşmada, Çocukların sevincine ortak olmak çok güzel bir duygu. Dernek üyesi Filiz hanıma, Nuray hanıma, Hasibe annemize, Neslihan hanıma, Okul Müdürü Nuray hanıma, Müdür Yardımcısı İbrahim beye ve Kışlacık Gençlik Kolu Başkanı Lokman Göksu kardeşimize destekleri için teşekkür ederim demişti (26 Nisan 2019 )

Ankara Hanımelleri Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği örnek olacak çalışmalarına yenilerini eklemeye devam ederek son olarak da dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınının etkilerinden etkilenen Çubuk’taki maddi durumu iyi olmayan ailelere giyecek ve gıda yardımında bulunarak farkını bir kez daha ortaya koymuştu.

“ÖRNEK OLMALIYIZ”

Ankara Hanımelleri Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Asiye Mutlu  yaptığı diğer bir açıklamada ise şunları söyledi, Daha önce Biz Bize Yeteriz Türkiyem Milli Dayanışma Kampanyası”na kızım Zeynep Mutlu ile küçük bir yardım yaparak başladığımız bu yardımları şimdi daha da büyüterek sürdürmeye devam ediyoruz.

Bizim amacımız devletimizin başlattığı yardımlara karınca kararınca bir nebze olsun katkımız ve desteğimiz olursa ne mutlu bize.

Bizlerde vatandaş olarak bu tür kampanyalara katılarak maddi imkânları kısıtlı olan ve zor günler yaşayan vatandaşlarımızın yardımına koşarak diğer sivil toplum kuruluşlarına başta da derneklere örnek olmak istiyoruz ifadelerini kullandı.

“YARDIMLAŞMAK HEPİMİZİN GÖREVİ OLMAK ZORUNDA”

Yardımlaşmak hepimizin görevi” diyen Asiye Mutlu sözlerini şöyle sürdürdü, Ankara Hanımelleri Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği bizde arkadaşlarımızla toplantı yaparak pandemi günlerinden ekonomik anlamda sıkıntı yaşayan ailelere nasıl yardım ederiz diye düşündük ve planlarımızı kısa sürede hayata geçirdik.

Gerek kendi imkânlarımız gerekse Çubuk’taki esnaflarımızın desteğiyle topladığımız giyecek ve gıda yardımlarını ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmaya başladık. Bundan son derece mutlu, onurlu ve gurur duyduk. Çünkü böylesine günlerde yardımlaşmamız gerekiyor ve bundan sonraki günlerde yine böylesine güzel yardımlarımız sürecek dedi.

HER ŞEYİ DEVLETTEN BEKLEMEK HATA OLUR...

“Her şeyi devletten beklemek hata olur” diyen Asiye Mutlu, Bizler sivil toplum kuruluşları olarak her şeyi hükümetten beklememeliyiz ve elimizi taşın altına koymalıyız. Derneklerin bir amacı da devletin bir nevi temsilcisi olması.

Devletimizin her yere elini uzatması ve fakir insanlardan haberi olması her zaman mümkün olmuyor. Bizde araştırıp nerede fakir ve yardımca muhtaç aile varsa onları bulup yardımları ulaştırmak. Ankara Hanımelleri Derneği olarak fakir ailelerin yüzünü güldürmek bizi gerçekten çok mutlu ediyor.

Bundan sonraki dönemde yine böylesine güzel yardımlar yaparak ailelerimizin yüzünü güldürmeye devam edeceğiz diyerek sözlerini tamamladı.

20220911-212354-vert.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.