• BIST 1.329
  • Altın 449,266
  • Dolar 7,8115
  • Euro 9,3377
  • Ankara : 4 °C
  • İstanbul : 11 °C
  • İzmir : 13 °C
  • Trabzon : 11 °C
  • Antlaya : 0 °C

AK PARTİ ANKARA İL BAŞKANLIĞI 5. OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI

21.12.2014 17:33
AK PARTİ ANKARA İL BAŞKANLIĞI 5. OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI
Ak Parti Ankara İl Başkanlığı 5. Olağan Kongresi Ankara Arena Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongreye Çubuk’tan da çok sayıda partili katıldı. Partililer sabah erken saatlerinde kongreye katılmak için otobüslerle Çubuk’tan Ankara Arena Spor Salonuna ge

Ak Parti Ankara İl Başkanlığı 5. Olağan Kongresi Ankara Arena Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongreye Çubuk’tan da çok sayıda partili katıldı. Partililer sabah erken saatlerinde kongreye katılmak için otobüslerle Çubuk’tan Ankara Arena Spor Salonuna geldiler.   

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, İlçe Başkanı Baki Demirbaş, belediye meclis üyeleri, Ak Parti eski ilçe başkanları ve partililerin katıldığı Ankara Arena Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Ankara 5. Olağan İl Kongresi'nde partililere seslenen Başbakan Davutoğlu, sözlerine tek tek ilçelerin isimlerini söyleyerek ve partilileri selamlayarak başladı.  Çubuk ismi söylenince salonunda bulunan Çubuklular alkış ve ‘Çubuk sizinle guru duyuyor’ sloganıyla Başbakan Davutoğlu’na karşılık verdiler.

1img_7852.jpgBaşbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Ankara İl Kongresi’nin yapıldığı salona eşi Sare Davutoğlu ile geldi. Davutoğlu çifti, platforma çıkarak, partilileri selamladıktan sonra protokolde kendileri için ayrılan yere geçti.

AK Parti’nin kuruluş sürecinden bugüne kadar Ankara İl Başkanlığının faaliyetlerine ilişkin sinevizyon gösterimi yapıldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in divan başkanlığını yaptığı kongrede, protokol konuşmaları kapsamında, AK Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı ve ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek söz aldı.

Daha sonra, Başbakan Davutoğlu platformda kurulan kürsüye geçerek, partililere hitap etti.

Davutoğlu’na, konuşmasının ardından AK Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı tarafından da 5. Olağan İl Kongresi dolayısıyla dikimi yapılan 6 bin fidan için hatıra olarak bir fidan takdim edildi.

Başbakan Davutoğlu da kongreye katılan El Halil Belediye Başkanı Davut Zaferi’ye bir fidan hediye etti. Davutoğlu, fidanı verirken, "Bu özgürlük fidanı olsun, Filistin özgür olana kadar Türkiye her zaman Filistin’in yanında olmuştur, olmaya devam edecektir" ifadesini kullandı.

1img_7878.jpgSpor Salonu girişinde, Mustafa Kemal Atatürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun büyük boyutlu posterleri yer alırken, salon içinde de Arapça yazılı “5. Olağan Kongreye Hoşgeldiniz Başbakan Ahmet Davutoğlu” pankartı dikkati çekti.

1img_7888.jpgSalonda, ayrıca "Zaman Hızla Tükeniyor, Türkiye 2023’e Yürüyor", "Dualarımız Allaha Umudumuz Sana Bağlı, Mazlumun Dostu Ahmet Davutoğlu", "Cesaret ve Özgüvenle İleriye Koşan Yeni Türkiye", "Yeni Türkiye Yolculuğu Devam Ediyor", "Çınarlar Köklerinden Kopmadıkça Ölmezler, Bu nasıl muhalefettir ki köklerini bilmezler” ve “Demokrasi Yolunda Pursaklar, Hocasına Tebessüm Ediyor" yazılı pankartlar da yer aldı.

1img_7896.jpgKongreye, Başbakan Yardımcıları Yalçın Akdoğan ve Ali Babacan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve İçişleri Bakanı Efkan Ala, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Süleyman Soylu ve Yasin Aktay, AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek ve çok sayıda partili katıldı.

2img_7868.jpg2img_7874.jpg2img_7876.jpg2img_7880.jpg2img_7890.jpg

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
hamdi
27 Aralık 2014 Cumartesi 23:55
23:55
MELİH GÖKÇEK’İN HEDEFİ 2015’DE % 55 OY !

Yine heyecan, yine yüksek tansiyon, yine aşk ve heyecan doruk noktadaydı. Ak Parti Ankara İl Başkanlığı 5.Olagan Kongresinden bahsedeceğim. Pazar günü çok renkli ve çok heyecanlı bir kongreye tanık oldum. Unutmadan, hemen şunu söylemeden geçemeyeceğim ; Kongrede yeniden İl Başkanlığına seçilen ve yeni bir can, yeni bir kan tazeleyerek yoluna devam etmesi yönünde delegelerin teveccühüne nail olan Mustafa Nedim Yamalı’yı tebrik ederim. Allah(c.c.) yar ve yardımcıları olsun.

Divan Başkanı eski Adalet Bakanımız ve halen Ak parti Genel Başkan yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in açılış konuşması ile ısınmaya başlayan kongrede vakit çok güzel geçti ; Yurt dışından gelen yabancı devlet konuklarının- misafirlerin karayoluyla Esenboğa hava alanından şehir merkezine gelirlerken yol boyunca oradaki çarpık yapılaşmayı görecek olmalarından dolayı üzüldüklerini ,Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek’in büyük katkıları ile Kuzey Ankara Projesi ile modern binalar ve güzel bir yapılaşma ve yapılan yollar, çevre düzenlemeleri ile Başkentimiz yıllarca özlediği ve hak ettiği konuma geldiğini ifade ediyordu. Sevgili dostlar gerçekten Ak parti iktidarından önce buradaki çarpık yapılaşma ve görüntü kirliliğinden hepimiz muzdariptik. Devlet ve millet , özellikle de başkentliler yurtdışından gelen devlet konuklarına bu kötü manzarayı göstermeden nasıl geçirebiliriz diye düşünmeden edemezlerdi. Şimdi ise huzurlu ve endişesiz bir şekilde gelen yabancı konuklar-misafirler o bölgeden geçerlerken başkentliler yapılan eserlerin haklı onurunu yaşıyor. Bu onuru yaşatan belediye başkanlarının piri Melih Gökçek’e ne kadar teşekkür edilse azdır.

Sevgili başkentliler Başbakan yardımcısı Şahin’in konuşmalarının başka bir bölümünde söyledikleri ise beni çok duygulandırdı ve o salonda bir köşede sessiz sessiz gözlerimden akan yaşa hakim olamadım. Kurtuluş savaşını başlatmak üzere 95 yıl önce Aralık ayında Mustafa Kemal Atatürk’ün başkanlığındaki heyetin Ankara’ya gelirken kendilerini taşıyan aracın lastiğinin Kırşehir yakınlarında patlaması ve lastik bulunamayışı; ne yapılmış biliyormusunuz sevgili Ankaralılar; bez parçalarını lastiğin içine doldurarak yollarına devam etmişler.

Başbakan Yardımcısı Şahinin değindiği diğer konu ise; milli bayramlarda geçit törenlerine katılan tankların, helikopterlerin , araçların, silahların menşei yabancılara ait iken bugün ülkemizde kendi tankımızı, kendi helikopterimizi, kendi savaş gemimizi ve kendi silah araç gereçlerini yapar hale geldiğimizi söylemesiydi. Ben de zaman zaman düşünmüşümdür. Resmi tören geçitlerinde niçin hep yabancıların yaptıklarını sergiliyoruz,diye. Ama bugün 12 yıldaki AK Parti iktidarında aziz milletimizin desteği ile nereden nerelere gelindiği apaçık gözler önüne seriliyor. Bu dönemde Türk milletinin kendi tankını, savaş gemisini, silahını , savaş araç ve gereçlerini yaptığına millet olarak tanık oluyoruz. Şüphesiz ki bu başarıda 12 yıl iktidarda bulunan ve damgasını vuran Ak parti iktidarının payı büyüktür. Alnımız ak, başımız dik olarak bu haklı gururu millet olarak hep birlikte yaşıyoruz.

Biraz sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu kongre salonuna teşrif ettiklerinde salon yer yerinden oynadı. İşte o zaman o kongreye katılan onbinlerce insan salon içerisinde ve onun iki katı insan salon dışında Başbakanı Davutoğlu’nu karşıladılar. Başbakan Davutoğlu ve muhterem eşleri Sare hanımefendi salonu turlayıp, güller-çiçekler vererek kongreye gelenleri selamladılar.

Başbakanı salonda izlemek ve dinlemek bana ayrı bir heyecan ve zevk verdi. Geçmişte üniversitede hoca olarak ders verdiğinden mi nedendir, bilemiyorum. O’nun meziyeti , hitabeti ve salona hakimiyeti süperdi. Salondakilerin heyecanı görülmeye değerdi.

Çok değişik konularda açıklamalar yapan Başbakan Davutoğlu’nun Yüksek Yargı organlarımız Yargıtay ve Danıştay’da dava yükünü azaltacak ve davaların süratle neticelenmesi için artırılan dairelerin en kısa zamanda faaliyete geçirileceğini ve yargının yapılandırılması için tüm tedbirlerin artırılacağını ifade ettiler. Özgüvenimizin yeniden inşa’sı , milli birlik ve beraberliğin tahkim edileceğini ve çözüm süreci yolunda kararlı bir şekilde ilerlemeye devam edildiğini söyledi.

Ayrıca, gelecek dönemde her hafta yeni bir reform paketi-proğramı açıklayacaklarının müjdesini verdiler. Ülkemiz ile devlet ve hükümet aleyhine yapılan kirli kampanyalara izin verilmeyeceğini ifade etti.

En önemli bir diğer konu ise siyasetin, adaletin, yargının ve bütün Anayasal kurumların tam ve yerinde oturması için 2015 haziranından sonra yeni bir anayasa için yola çıkılarak aziz milletimizin takdirine sunulacağını , ifade ettiler. Yapılacak yeni anayasamız ümit ediyorum ki her alanda çok güzel ve önemli değişiklikleri barındıracak ve aziz milletimizi hoşnut edecektir. Başbakan Davutoğlu konuşmasında bunların ip uçlarını ve işaretlerini verdi.

Ben de, yeniden yapılacak anayasa değişikliğini çok önemsiyorum. Bu yeni anayasanın gerçekleşmesi için aziz milletimize ve özellikle de Ak partiye gönül verenlere çok büyük görev düşecektir. 2023 hedeflerine ulaşmak için çok büyük adımlarla koşan Ak Parti neferleri bugünden kolları sıvayıp 2015 Genel seçimlerine hazırlıklara başlayacaklarını düşünüyorum . Zira belediye başkanlarının piri Ankara B.Şehir Belediye Başkanı Gökçek Ankara teşkilatı olarak Ak partinin oylarının %55 ‘e çıkarılması ve hedeflerine ulaşmak için Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun huzurunda söz verdiğine şahit olduk.

Dünya Lideri, Dünya markası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan” RTE” ın ismi anıldıkça salon ayrıca coştu, gözler hep onu aradı. O’nunla yapılan hizmetler ve eserler slayt gösterilerinde izletilirken coşkular, sevinçler, alkışlar doruk noktaya ulaştı. 12.Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın köşke çıktıktan sonra Ak partinin ve ülkemizin bayrağının emin ellere teslim edilmiş olduğunu birkez daha gördüm. Ak parti yönetim ve delegelerin ülkemiz ve milletimiz için çok isabetli ve hayırlı bir karar vermiş olduklarını yakinen tanık oldum. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve başkentte Gökçek el ele gönül gönül’e korkusuzca gidiyorlar 2023 hedeflerine, arkalarında aziz milletimizin desteği oldukça bu aşk , bu heyecan sürdükçe inanın kardeşlerim çok büyük hizmet ve eserlere imza atılmaya devam edilecektir.

Bir pazar günü hiç alışık olmadığım , siyasi parti kongresine ilk defa giderek çok güzel bir vakit geçirdim. Kavganın, dövüşün olmadığı , her tarafı bayraklarla donatılmış demokrasi şöleninde güzel şeyler öğrendim, güzel anılarla ayrılmanın mutluluğunu halen yaşıyorum. Ak partiye gönül veren Altındağ’lı , Haymana’lı vs. gençlerin heyecanı , sloganları hala kulaklarımda ve hala gözümün önünde. Bu heyecan ve bu aşk devam ettiği müddetçe 2015 genel seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in hedeflediği %55 oyu Ak Partinin çok rahatlıkla alabileceği ve ülkemizin 1.partisi olarak 12 yıl önce başlanılan Türkiye’ye hizmet yolculuğunun artarak devam edeceği kesin gözüküyor…YORUM AŞAĞIDAKİ İNTERNET HABER SİTELERİNDE YAYINLANDI(22-23 .12.2014)Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Çubuk Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0312 9110397 / cubukhaber06@hotmail.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim