• BIST 1.321
  • Altın 460,023
  • Dolar 7,8325
  • Euro 9,4518
  • Ankara : 13 °C
  • İstanbul : 8 °C
  • İzmir : 12 °C
  • Trabzon : 15 °C
  • Antlaya : 0 °C

AB'den Derneklere 10.000 Euro'luk Yardım

31.05.2008 09:25
ABden Derneklere 10.000 Euroluk Yardım
Avrupa Birliği Merkezi Finans ve İhale Birimi Türkiye'de sivil toplumun Desteklenmesi amacıyla projesi kabul edilen derneklere 10.000 Euro'luk yardım yapacak.

Çubuk Belediye Başkanlığı koordinatörlüğünde konuyla ilgili olarak dernek temsilcilerinin katıldığı bir toplantı düzenlendi.Çubuk Belediyesi Meclis toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya dernek temsilcileri katıldı.Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Sipahi toplantıya katılan dernek temsilcilerine konuyla ilgili bilgi verdi.

Yusuf Sipahi Konuyla ilgili olarak şunları söyledi"Türkiye-AB Katılım Öncesi Mali İşbirliğinin 2006 yılı programı çerçevesinde finanse edilen ve Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) tarafından yürütülen "TR-0604.05 Türkiye'de Sivil Toplumun Gelişiminin ve Sivil Diyaloğun Desteklenmesi Projesi" kapsamında Türkiye'de Sivil Toplumun Desteklenmesi: Katılımcı Demokrasi İçin Yerel Hareket Hibe Programı ile ilgili proje kapsamın'da ilçemize 300.000 Euroluk bir yardımın gelmesini bekliyoruz.Projenin birinci aşaması tamamlandı ve şu anda brükselde onay bekliyor.Onaylandığı takdirde ilçemize 300,000 euro'luk bir yardım gelecektir.

Sivil Toplumun Desteklenmesi: Katılımcı Demokrasi İçin Yerel Hareket Hibe Programı Türkiye'deki Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) kapasitelerinin geliştirilmesini desteklemek suretiyle, karar süreçlerine katılımlarını artırmayı ve birbirleriyle, aynı zamanda AB ülkelerindeki benzer örgütlerle iletişim ve işbirliği kurmalarını teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Bu doğrultuda, söz konusu Hibe Programı Türkiye'de yerel düzeyde faaliyet gösteren STK'ların küçük ölçekli projelerine destek vermeyi öngörmektedir.

Sivil Toplumun Desteklenmesi: Katılımcı Demokrasi İçin Yerel Hareket Hibe Programına sunulacak projelerin Programın aşağıda belirtilen önceliklerden birinin kapsamında yer alması gerekir:

Bilinç oluşturma: İlgili tematik alan kapsamında yerelde yaşayanların yerel sorunlar konusunda bilinçlenmesini amaçlayan projeler. Yerel kampanyalar, eğitimler gibi faaliyetler ve bu faaliyetleri tamamlayıcı yayınlar, toplantılar, festivaller, sokak etkinlikleri gibi faaliyetler.
Tanıtım/halkla ilişkiler & ağ oluşturma: Yereldeki STK'ların faaliyetlerini tanıtmaya yönelik, örgütlerindeki etkin üye sayısını artıran ve kendi bölgesindeki STK'larla ağ oluşturma yoluyla faaliyetlerini güçlendiren projeler. STK'ların kendi çalışmaları ile ilgili yayınlar, hedef grubun geniş katılımıyla gerçekleştirilen buluşmalar, bölgedeki diğer STK'larla ağ oluşturma çalışmaları gibi faaliyetler.
Katılımcı süreçler: STK'ların faaliyetlerinde katılımcı süreçleri geliştiren projeler. Sorun / paydaş / ihtiyaç analizi, stratejik plan oluşturma gibi çalışmalar ve bu çalışmaları bütünleyici toplantı, araştırma gibi faaliyetler.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
FATİH TÜRK
04 Haziran 2008 Çarşamba 09:53
AB YARDIMI MI KENDİ PARAMIZ MI
Yıllardır ülke gündeminde AB yardımı başlığı altında bir çok laflar edilir,ve ülkemizde olduğu gini Çubuğumuz dada bununla ilgili yorumlar yapılır.
Ülkem insanı,Türkiyede yaklaşık 50 yıldır uygulanan ve arkasında masonik zihniyetin olduğu ülkemizdeki bir takım hedefleri için sınırsızca maddi ve manevi desteğin yapıldığı nufus ve aile planlaması ile ilgili hiç yorum yapmamaktadır.Efendim şu kadar çocuk olursa bakamazmışız,okutamazmışız,iş bulamazmışız bunların hepsi hikaye.Nufus demek potansiyel bir güç demektir.Yabancı güçler bunu çok iyi bildikleri için ülkemizin nufusunun artmasını istemezler,Aklımızı başımıza almassak 3 değil 4-5 cocuk yapmayı düşünmessek yarın avrupa gibi nufus primidimiz ters dönmüş yaşlısı çok genci az olan ülke olacağız,kendini türk olarak görmeyenlere göre 20-30 yıl sonra azınlık durumuna düşeceğiz ve iş işten çoktan geçmiş olacak zaten.
AB yardımına gelince.AB bize yardım falan yapmıyor.Onyıllarca önce AB ye adaylık için imza atarken onlara taahhüt ettiğimiz yani kabaca aidatımızın bir kısmını bize geri veriyor.Bu paranın nasıl verildiğine gelince,Yöresel ve Bölgesel bazda ekonomik,kültürel,sosyal vs.amaçlı proje karşılığında veriyor.Bu para gavur parası almayız diyene kadar,kendi paramızı ekonomik ve kültürel,sosyal projeler üreterek almanın yollarına bakıp ülkemiz adına hayırlı,faydalı işler yapmayı hedeflemeliyiz.
AB ye girsekmi,girmesekmi faydalımı zararlımı,Hristiyan külübümü bu ayrı bir tartışma konusu.Bir anda AB ye al atını,yapmam tımarını diyemeyeceğimize göre dediğim gibi bu imkanlardan faydalanmanın yollarına bakmalıyız.Bu yardımdamdan yararlanmak için birtakım projelerde zorunlu kriterler vardır.Birileri bu proje karşılığı verilen parayı artniyetli kullanıyorsa,bizde laf üretene kadar karşı proje üretip kendi paramzı alarak ülkemize sahip çıkmalıyız.Bir yerde bir boşluk varsa zayıf nokta varsa bundan yararlanmak için fırsat bekleyen kişilerin olduğu tarihte hep olagelmiştir.
semki
01 Haziran 2008 Pazar 22:24
Türklük bedenimiz,İslamiyet ruhumuz...
AB nin yardım ve destek adı altında verdiği paraların bir art niyet içermemesi imkansız.çıkaraı olmadan yardım yapmayacaklarını herkes bilir.
biraz tarih bilen bir birey; osmanlının son zamanlarında yabancı ülkelerin desteklediği kuruluşların ve yabancı ajanların halkı galeyana ve halkın zayıf noktalarını bulmak için osmanı içine karıştığını bilir
AB nin de bu paraları bizans hayırına vermediği gayet açık ve net
aklı selim olan bu yardımı kabul etmez.
yardımı alanda mecburen verilen emire itaat eder...
stk lar varlıklarını sürdürmek çabasında bu yardımı kabul ederse farkında olmadan Türklüğe vurulan bu darbeye destek olmaları içten bile değil.
bu yardımın kabul edilmesi tarihimize bir çeşit hakaret olarakta algılanabilir.
TÜRKLER ÖLMEK PAHASINA DA OLSA NE SADAKA NEDE HAKARETİ KABUL EDERLER...
fatıh
31 Mayıs 2008 Cumartesi 16:59
a
helal olsun kardesım cok guzel anlatmıssın.sana ve sernın gıbı düsünenlerden ALLAH razı olsun
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Çubuk Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0312 9110397 / cubukhaber06@hotmail.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim