30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NIN 100. YILI TÖRENLERLE KUTLANDI...

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NIN 100. YILI TÖRENLERLE KUTLANDI...

Kurtuluş Savaşı, Ulusumuzun bağımsızlığına ve özgürlüğüne olan tutkusunu simgeleyen eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı olan 30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de törenlerle kutlandı.

Şuayip YAMAN

Kaymakamlık makamında düzenlenen Tebrik at Töreni’nde; İlçe Kaymakamlığına vekâleten Pursaklar Kaymakamı Mehmet Yıldız, 30 Ağustos Zafer Bayramı tebriklerini makamında kabul etti.

Atatürk Parkı’ndaki törene; Çubuk Kaymakamlığına vekâleten Pursaklar Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkanı Av. Baki Demirbaş, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Enes Yıldız, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Tahir Güzel İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Caner Koca, , İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç ve şube müdürleri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, siyasi partilerin temsilcileri, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Sunuculuğunu Çubuk Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyat öğretmeni Ayşegül Arıöz’ün yaptığı Tören’nde; İlçe Kaymakamlık Çelengi Pursaklar Kaymakamı Mehmet Yıldız, İlçe Belediye Başkanlığı Çelengi ise İlçe Belediye Başkanı Av. Baki Demirbaş tarafından sunuldu. 

  • Çelenk Sunma Töreni’nin ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımız okundu.
  • Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı okundu.

CUMHURBAŞKANI SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI,,,


Sevgili Vatandaşlarım; Bugün, Büyük Zafer’in 100’üncü yıl dönümüne ulaşmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Milletimizin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki kardeşlerimizin ve dünyanın dört bir yanında hayatlarını idame ettiren tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik ediyorum.

Bayram sevincimizi paylaşan tüm dostlarımıza şahsım, ülkem ve milletim adına teşekkür ediyorum.

Tarihi şanlı zaferlerle dolu milletimiz, her türlü yokluk ve imkânsızlığa rağmen yürüttüğü kurtuluş mücadelesini, 30 Ağustos 1922’de kesin ve tartışmasız bir zaferle neticelendirmiştir.

Büyük Zafer’le birlikte bugün üzerinde özgürce yaşadığımız toprakların ebedi ve ezeli vatanımız olduğu bir kez daha tescil edilmiştir.

30 Ağustos, esaret ve hürriyet arasında bir tercihe zorlandığında Türk Milleti’nin neleri başarabileceğinin, nelerden vazgeçebileceğinin en açık ispatı olmuştur.

Milletimiz, düşman boyunduruğu altında bir gün bile kalmaktansa, ölümü öldüren bir cesaretle şahadete yürümüş, istiklal ve istikbaline sahip çıkmıştır.

Son olarak 15 Temmuz gecesi yaşananlar, Büyük Taarruz’a ilham veren sarsılmaz iradenin kalplerde halen canlı olduğunu tekrar göstermiştir.

Türkiye, mazisinden aldığı güçle, aydınlık ve müreffeh geleceğini inşa etme yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Tüm insanlığı derinden sarsan korona virüs salgınını başarıyla yöneten ülkemiz, küresel ekonomik krizi de fırsata çeviren adımlar atmaktadır.

Artan üretim kapasitesi, her ay rekorlar kıran ihracatı, savunma sanayiinde hayata geçirdiği projeleri ve bölgesel sorunların çözümünde üstlendiği sorumluluklarla Türkiye, yeni dünya sisteminde hak ettiği yeri almaktadır.

Cumhuriyetimizin 100’üncü yaşını kutlayacağımız 2023, inşallah büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasını müjdelediğimiz yeni bir milat olacaktır.

Bu düşüncelerle Cumhuriyetimizin banisi, Büyük Taarruz’un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal’i ve silah arkadaşlarını minnetle yâd ediyorum.

Vatanımız uğruna bir gül bahçesine girercesine toprağa düşen aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranla anıyorum.

Şehitlerimizin ruhu şad, mekânları cennet olsun.

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. (29.08.2022)

* İlçe Jandarma Komutanlığında görevli Astsubay Çavuş Enes Doğan günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmada, 30 Ağustos 1922 tarihinin Türk milleti için ne kadar önemli olduğunu hatırlatmak istiyorum.

Bu mutlu gün Türk ulusunun tarihinde bir dönüm noktasıdır. 30 Ağustos 1922'de Anadolu'daki yüzlerce yıllık Türk varlığına kast edenler tarihe gömülmüştür.

Bu zaferle eşsiz Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'ün yaktığı özgürlük ateşi yalnızca Türklerin değil dünyadaki ezilmiş bütün ulusların da hürriyet meşalesi olmuştur dedi.

Protokol üyeleri program sonrası törende görev alan personeli tebrik etti.

img-8135-vert1-001.jpgimg-8201-vert2-001.jpgimg-8225-vert3-001.jpgimg-8243-vert4-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.