13 Üniversiteye Yeni Fakülteler Kuruldu!

13 Üniversiteye Yeni Fakülteler Kuruldu!

13 üniversiteye yeni fakülte, yüksek okul ve enstitüler kuruldu. Bazı üniversitelerin de fakülte yüksek okul ve enstitüleri kapatıldı. Peki hangi okullara yeni fakülteler kuruldu? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

6 Temmuz 2018 tarihli Resmi Gazete sayısında yayımlanan karara göre bazı üniversiteler için önemli kararlar alındı. Toplamda 13 üniversiteye yeni yüksek okullar enstitüler ve fakülteler kurulurken bazı üniversitelerde ki yüksek okullar enstitüler ve fakülteler de kapatıldı. Peki hangi üniversitelere yeni fakülteler kuruldu hangi üniversitede fakülteler kapatıldı?

ŞTE DETAYLAR

 

Yeni açılan yüksek okul fakülte ve enstitüler şu şekilde: Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesine bağlı Eczacılık Fakültesi, Erciyes Üniversitesine bağlı Spor Bilimleri Fakültesi, Erzincan Üniversitesine bağlı Güzel Sanatlar Fakültesi, Gümüşhane Üniversitesine bağlı Uygulamalı Bilimler Yüksek okulu, Hitit Üniversitesine bağlı Diş Hekimliği Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi, İnönü Üniversitesine bağlı Alevilik Araştırmaları Enstitüsü, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesine bağlı Sağlık Bilimleri Fakültesi, Kilis 7 Aralık Üniversitesine bağlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Yabancı Diller Yüksek okulu ve Yusuf Şerefoğlu Sağlık Bilimleri Fakültesi, Necmettin Erbakan Üniversitesine bağlı Hemşirelik Fakültesi, Nevşehir Hacı Bektaş Üniversitesine bağlı Diş Hekimliği Fakültesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesine bağlı Eczacılık Fakültesi, Selçuk Üniversitesine bağlı Hemşirelik Fakültesi Siirt Üniversitesine bağlı Tıp Fakültesi yeni kuruldu. Kapatılan yüksek okullar ise şu şekilde oldu: Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek okulu, Hitit Üniversitesine bağlı Sağlık Yüksek okulu, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesine bağlı Kahramanmaraş Sağlık Yüksek okulu, Kilis 7 Aralık Üniversitesine bağlı Yusuf Şerefoğlu Sağlık Yüksek okulu ise kapatılan yüksek okullar oldu. Öte yandan Siirt Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olan Mühendislik-Mimarlık Fakültesinin adı Mühendislik Fakültesi olarak değiştirildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Üniversite