Türkiye Noterler Birliğinden Çubuk'a Üniversite

Türkiye Noterler Birliğinden Çubuk'a Üniversite

Türkiye Noterler Birliği, Çubuk'a Üniversite kurmak için hazırlıklara başladı.

Çubuk Kaymakamı Meftun Dallı'yı, Belediye Başkanı Lokman Özden'i ve Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Gürbüz'ü ziyaret eden Türkiye Noterler Birliği Başkanı Hasan Yeni, Çubuk'ta incelemeler yaptı. Ziyarette Eski Yargıtay 2. Daire Başkanı Hakkı Dinç ve Hukuk Danışmanı Reyhan Güneş de bulundu.

Türkiye Noterler Birliği Genel Kurulunun aldığı karar ile Çubuk'a üniversite kuracaklarını bildiren Hasan Yeni, şu bilgileri verdi:

''Kurulda alınan karar doğrultusunda bir vakıf üniversitesi kuracağız. Bu kararımız doğrultusunda ulaşımı kolay, Uluslararası bir havaalanının yanında, gelişmeye müsait bir ilçe olan ve bize bu yönleriyle avantaj sağlayan Çubuk'u tercih ettik. Ayrıca bu tercihimiz de mahalli idaricilerin bizlere yaklaşımı da etkili olmuştur. Bunların tümünün birleşmesiyle Çubuk'un Yenice Mahallesi'nde bulunan 58 dönümlük bir alanımızda üniversitemizi kurmaya karar verdik'' dedi.

Üniversitenin kuruluş çalışmalarına başladıklarını kaydeden Yeni, ''Biz kuruluş çalışmalarımıza bir taraftan başladık. Bir doçent arkadaşımızı danışman olarak atadık. Bu danışman arkadaşımız YÖK nezdinde çalışmalarını sürdürüyor. Mali bakımdan bizim herhangi bir sıkıntımız yoktur. Burada imar bakımından yapılacak çalışmalar bittikten sonra biz hemen inşaat çalışmalarına başlayıp, çok kısa bir sürede de üniversitemizi açmayı düşünüyoruz'' dedi

bAŞKAN Yeni, Çubuk'ta bir hukuk fakültesi, noterlik yüksekokulu ve iktisat veya işletme fakültelerinden birini açacaklarını sözlerine ekledi.

Ziyarette, Çubuk Kaymakamı Meftun Dallı ve Belediye Başkanı Lokman Özden de ilçelerini tercih etmelerinden dolayı Türkiye Noterler Birliği Başkanı Hasan Yeni ve ekibine teşekkür ederek, kendilerine düşen her şeyi yapacaklarını söyledir.

Çubuk Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Gürbüz'ün yaptığı kırmızı pancar turşunun suyu, heyete ikram edildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum