• BIST 1.331
  • Altın 456,707
  • Dolar 7,7535
  • Euro 9,4229
  • Ankara : 11 °C
  • İstanbul : 12 °C
  • İzmir : 17 °C
  • Trabzon : 13 °C
  • Antlaya : 0 °C

TEÇ-SEN'den Eğitimcilere Çağrı

25.01.2008 00:29
TEÇ-SENden Eğitimcilere Çağrı
Açlık sınırın'da yaşamaya son!


BÜTÜN EĞİTİM ÇALIŞANLARINA ÇAĞRI

AÇLIK SINIRINDA YAŞAMAYA SON!                                                                                                              SAAT : 12.20 HEDEF ASGARİ 1220 YTL         .

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası Ankara İl
Başkanı Abdullah ÇAKIR; 13 Şubat 2008
Çarşamba günü Ankara İl Milli Eğitim
Müdürlüğünde yapılacak basın açıklamasıyla
ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

TEÇ-SEN Ankara İl Başkanı Abdullah ÇAKIR; Yapmış olduğu açıklamada;
“ Öncelikle şunu belirtmek istiyorum, benden önce Ankara İl Başkanlığı görevini başarıyla yürütmekte iken 8-9 Aralık 2007 tarihinde sendikamızın 1.Olağanüstü Kongresinde yapılan seçimde Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliğine ve Genel Sosyal İşler Başkanlığına seçilen Sayın Erdoğan YAZICI" dan boşalan TEÇ-SEN Ankara İl Başkanlığı görevine Ocak 2008 tarihi itibarıyla atanmış bulunmaktayım.Ben ve Ankara İl Yönetim kurulumuzda bulunan bütün arkadaşlarımız, Eğitim Çalışanı arkadaşlarımızın haklarını savunabilmek için tüm gücümüzle mücadele etmeye kararlıyız. Sizlerinde bildiği gibi; Bakanlıklar arasında en mağdur durumda olan ve aylık çıplak maaşından başka hiçbir yan geliri olmayan tek Bakanlık biz eğitim çalışanlarının bağlı bulunduğu Milli Eğitim Bakanlığıdır. Artık bu kötü gidişimize bir dur demek ve sesimizi gerekli yerlere duyurabilmek amacıyla Ankara İl Başkanlığımız tarafından 13 Şubat Çarşamba günü Saat 12.20" de Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde “ AÇLIK SINIRINDA YAŞAMAYA SON “, “ SAAT : 12.20 – HEDEF ASGARİ 1220 YTL “ sloganı ile basın açıklaması yapılacaktır.
Yapacağımız basın açıklamasında Genel Başkanımız Sayın Ümit DEMİREL" in yanı sıra Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerimiz de hazır bulunacaklardır.
Bu nedenle, başlatmış olduğumuz hak alma mücadelesi çerçevesinde yapacağımız bu basın açıklamasına bütün eğitim çalışanı arkadaşlarımızı bekler, selam ve saygılarımı sunarım.” Dedi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
yasbur
25 Ocak 2008 Cuma 17:34
sendikalar arpalıktır.
alp-eren sana kesinlikle katılıyorum.

işçi memurdan aidat toplayarak işçi memur düşmanı olan kendi menfaatları için herkesi harcayan kimlere aga babalıgı da yaptıgı belli olan (istisnalar alınmasın)bu yapıyı iyi bilirim.işverenden çok bu makamda oturanlar işçi ve memura düşmandır.ben kendi adıma benden kesilen aidatları helal etmiyorum.
657'ye tabi MEB Memuru
25 Ocak 2008 Cuma 16:23
BAŞKALARIYLA KARIŞTIRMAYIN
Sayın Alperen ve Sağduyu rumuzlu arkadaşlarımız, yazdıklarınıza bakılırsa Sendikalar hakkında çok fazla bilgiye sahipsiniz herhalde! Ama bana göre çok yanılıyorsunuz? TEÇ-SEN biz MEB çalışanlarının yani Memur-Hizmetli-Şef-Sayman vb. gibi ünvanlarda çalışan arkadaşlarımız tarafından kurulan bir sendikadır ve Milli Eğitim Bakanlığı içinde kurulan ilk ve tek memur sendikasıdır. Bu güne kadar savunulmayan bütün haklarımız bu sendikamız sayesinde savunulmaya başlandı ve gündeme taşındı. MEB içinde toplam 14 tane sendika var bunlardan sadece bir tanesi yani TEÇ-SEN memur ve hizmetliler adına kuruldu. Bu güne kadar öğretmen haklarından başka hiç bir şey düşünmeyen diğer sendikalar üyeydik ama TEÇ-SEN kurulduktan sonra kendi sendikamıza üye olduk çünkü onlar bize hitap etmiyordu. Yeme içme ve ağalık sürme meselesine gelince karşı tarafın yani karaladığınız sendikaların iddialarınızı sizlerden delilleriyle ıspatlamanızı doğuracak hukuki sebepler ortaya çıkarabilir.Kaldı ki bizim sendikamız TEÇ-SEN zaten dediğiniz ve ileri sürdüğünüz iddiaların tamamıyle karşısındadır ve gerçek anlamda hak alma mücadelesinin başlatıldığı yerdir. Bizler eleştirilere her zaman açığız ama karalamalara da sessiz kalamayız.
alp-eren
25 Ocak 2008 Cuma 10:38
SENDİKALAR ARPALIKTIR
SENDİKALAR GARİBAN İŞÇİLERDEN MEMURLARDAN KESİLEN PARALARLA BAZI HAKTANIMAZ KİŞİLERİN AYAĞINI UZATIP SEFALAR SÜRDÜĞÜ ARPALIKLARDIR. BUNU BİLMEYEN Mİ VAR SANKİ? SENDİKA AĞALARINA KİM NEDEN SAHİP ÇIKIYOR? YOKSA ONLARLA ORTAKLIĞIN MI VAR? REFİK BAYRAM YANLIŞ BİR YORUM YAPSA BİLE VATANDAŞLIK VE ELEŞTİRİ HAKKINI KULLANMIŞ. KALDI Kİ YAZDIKLARI HİÇ YANLIŞ DEĞİL, HANİ.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Çubuk Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0312 9110397 / cubukhaber06@hotmail.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim