Şahinbaş Sanat Okulunda Çocuklarınız Sanatla Buluşuyor

Şahinbaş Sanat Okulunda Çocuklarınız Sanatla Buluşuyor

Çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutmanın tek yolu sanat, spor, dini ve manevi eğitimdir. Şahinbaş Sanat Okulu'nda Keman, Piyano, Resim, Saz, Gitar, İngilizce, Eğitici Drama ve Bale dersleriyle çocuklarınız geleceğe hazırlanıyor.

Şahinbaş Sanat Okulu'nda Keman, Piyano, Resim, Saz, Gitar, İngilizce, Eğitici Drama ve Bale dersleriyle çocuklarınız geleceğe hazırlanıyor.


Cumhuriyet Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi Asma Market'in yanında Müstadin Şahinbaş tarafından açılan sanat okulu ulusal basında büyük yankı uyandırdı.
-Kayıtlar Devam Ediyor

Çubuk'ta müzik öğretmeni Müstadin Şahinbaş, açtığı sanat okulunda öğrencilere eğitim veriyor.
Müstadin Şahinbaş, yaptığı açıklamada, bugüne kadar 260'ının üzerinde öğrenciye keman, saz, gitar ve piyano çalmayı öğrettiğini, çok sayıda öğrencinin güzel sanatlara yönelmesini sağladığını anlattı.

İlçede çok sayıda öğrencinin kendisinden ders almak istemesi nedeniyle hayali olan sanat okulunu hayata geçirmeye karar verdiğini dile getiren Şahinbaş, ‘’Bana bu konuda destek olan ve cesaret veren önceki Kaymakamımız Uğur Sezer Bey oldu. Allah ondan razı olsun. Onun cesaretiyle ve teşvikiyle Çubuk sanat okuluna kavuştu." dedi.

-Çubuk için büyük değer
En büyük hayalinin Türkiye’nin en büyük orkestrasını kurmak olduğunu vurgulayan Şahinbaş, sanat okulunu açmakla bu hayaline bir adım daha yaklaştığını kaydetti.

Çubuk’ta müziğe ve sanata yetenekli keşfedilmeyi bekleyen çok sayıda öğrenci olduğunu aktaran Şahinbaş, şunları söyledi:

"Çubuk’a ilk geldiğimde öğrencilere bağlama öğretmeye başladım. Bu esnada gördüğüm ki bir eksiklik vardı. Keman ve piyanoyu tanıtmaya başladım. Bu yönde keman metotları yazarak çocuklara görsel müzikler üzerinden kemanı sevdirip, klasik müzikler yönlendirdim. Bunda da başarılı oldum. Bugüne kadar 210 fazla öğreniciye keman, 50 öğrenciye de piyona öğrettim. Daha fazla öğrenciye ulaşabilmenin yolu bir sanat okuluydu. Bir önceki Çubuk Kaymakamımız Uğur Sezer Beyin teşvikleri ve desteğiyle hayalim olan Şahinbaş Sanat Okulu’nu açmaya karar verdim. Sonunda bu hayalimi gerçekleştirdim. Bundan sonraki hedefim kemanlardan büyük bir orkestra oluşturmak."

Çubuk’u sanatın merkezi olması için var güçleriyle çalıştıklarını dile getiren Şahinbaş, "İnşallah Ankara için sanatın merkezi Çubuk olacak. Büyük bir hedef, bu hedefe emin adımlarla ilerlemek istiyoruz. Bu konuda velilerimizden de büyük destek görüyorum. Bu işin temelinde veliler var onlarla birlikte çok emin adımlarla ilerliyoruz." diye konuştu.

2dji_0514.jpg2dji_0548.jpg2dji_0572.jpg2dsc_0272.jpg2dsc_1088.jpg2dsc_1102.jpg2dsc_1106.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.