Proje İmam Hatip Öğrencilerine Burs Desteği

Proje İmam Hatip Öğrencilerine Burs Desteği

Lise yerleştirme tercihlerinde son haftaya girildi. Yetkililerden aldığımız bilgiye göre Çubuk Şehit Ömer Takdemir Proje İmam Hatip Lisesi başta olmak üzere proje okullarına yoğun ilgi görüyor.

Fen ve Sosyal Program uygulayan Proje İmam-Hatip Liselerine gösterilen bu ilgiye  bir destekte sivil toplum örgütlerinden geldi.

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, İlim Yayma Cemiyeti, İlim Yayma Vakfı, Ensar Vakfı ve İnsan ve Medeniyet Hareketi, bu yıl ilk kez yapılan Liselere Giriş Sınavı'nda (LGS) başarılı olan ve imam hatip tercihinde bulunan öğrencilere burs verecek.

Sivil toplum örgütleri  arasında imzalanan protokol ile 2018 LGS'de yüzde 10'luk dilime giren, proje  imam hatip tercihinde bulunan ve yerleşen öğrencilere burs verilecek.

200 TL burs katkısında bulunulan öğrencilere bunun yanı sıra çeşitli sosyal ve kültürel destekler de sağlanacak. Öğrencilere, başarı şartını yerine getirmeleri durumunda verilecek burs 4 yıl boyunca devam edecek.

Başvuru koşulları arasında ilk iki maddeyi yerine getirenler, yerleştirme işlemleri tamamlanıp kesin kayıt olduktan sonra burs başvurularını yapabilecek.

Okul kaydının ardından öğrenciler, LGS Sınav Sonuç Belgesi ve öğrenci belgesini ibraz edecekler.

Başvurular 1-15 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Burs başvuruları ve ilgili işlemler, "www.imamhatipbursu.com" adresinden takip edilebilecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.