Lise koridorlarında edebiyat şöleni

Lise koridorlarında edebiyat şöleni

Çubuk Şehit Hayati Bilgin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Z-Kütüphane koridorunda “Edebiyat ve Sanat Sokağı” açıldı.

Proje kapsamında okul duvarları edebi eserlerle boyandı, merdiven basamaklarına Ahmet Haşim’in Merdiven şiirinin dizeleri yazıldı. Okulun koridorlarında edebiyat şöleni yaşandı.

EDEBİYATIN GÜCÜNÜ YANSITMAK İSTEDİK
"Edebiyat ve Sanat" projesini hayata geçiren Okul Müdürü Recai Özdemir, “Amacımız öğrencilerimize, edebiyatın sanatın bir parçası olduğunu göstermek, sadece ders kitaplarında sınavlarda değil yaşadığımız her anda yanı başımızda olduğunu anlatmak, öğrencilerimizin okumaya ve sanata olan ilgilerini arttırmak, onlara estetik zevk ve anlayışı kazandırmaktı. Bu amaçlarla yürüttüğümüz projemizde; Türk edebiyatının farklı dönemlerine ait eserleri birbirinden güzel temalar eşliğinde yansıttık. Edebiyatımızın gücünü, edebiyat ve görsel sanatların birlikteliğini  okulumuzun kütüphane katındaki duvarlarında, kapılarında, merdivenlerinde yaşatmak için canla başla çalıştık. Öğrencilerimiz için hazırlamış olduğumuz sokağımızda, onlara edebiyat ve sanatın toplumun vazgeçilmez bir parçası olduğunu, topluma ışık tuttuğunu bir kez daha hatırlattık” dedi.

Lise koridorlarında edebiyat şöleni

Proje kapsamında fotoğraf alan bölümü öğretmeni Gönül Can tarafından yapılan Atatürk portresinde nokta-çizgi tekniği kullanıldı. Diğer çalışmalarda ise akrilik boya, sulu boya ve yağlı boya teknikleri kullanıldı. Yapılan çalışmalar, edebiyatımızın büyük ustalarına can verdi, Z-Kütüphane koridorunda üstatlar ölümsüzleşti.

Lise koridorlarında edebiyat şöleni

Açılışa Çubuk İlçe Kaymakamı Adem Keleş, Belediye Başkanı Baki Demirbaş, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Kantar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şefika Biçer, İl Mili Eğitim Şube Müdürü Fuat Oksay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Lise koridorlarında edebiyat şöleni

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.