Sağlık Köşesi

Sağlık Köşesi

HORMON BOZUKLUĞUNDA REFLEKSOLOJİ

Refleksoloji uzmanı Serpil BİHİR, sağlığınız için refleksoloji  hormon bozukluğunda en etkili yöntem olarak kullanılmaya başlamıştır. Sağlık Bakanlığı refleksoloji yönteminin hastalıklarda destekleyici etkilerinin olduğunu yapılan kurultaylar sonucunda kabul edip Türkiye’de farklı bir yön vermenin yollarını açmıştır.

refleksoloji-uzmani-serpil-bihir.jpg

Ankara Refleksoloji Merkezinden, refleksoloji uzmanı Serpil BİHİR bizleri hormon bozukluğu, hormon sorunları ve refleksolojinin etkileri hakkında bilgilendirdi.

Uzman refleksolog, hormon bozukluğu nedir? Hormonlar hangi değerleri etkiler? Beynimizdeki hipofiz salgı merkezinin önemi ve refleksolojinin bu sorunlardaki etkileri nelerdir? Sorularımızı yanıtladı.

Sayın refleksolog, hormon ve hormonların işleyişi nasıl oluşur?

Hormonlar üreme fonksiyonlarının temelini oluşturur. Östrojen hormonu ile vücut şekil almaya başlar. Kıllanmalar, kalça belirginleşmesi gibi… östrojen ve progesteron hormonu adet görme ve gebelik sürecini tamamlar.

Hormonel dengeyi beyin, hipofiz, yumurtalıklar ve rahim arasındaki iletişim bağlantısı sağlar. Bu düzende herhanfi bir sorun yaşanması hormon bozukluğuna neden olur. Genetik faktörler kistlere, hipofiz aracılığıyla salgılanan hormonlar iletiyi göndermediklerinde ise erken menepoza neden olur.

* Kızlarda adet görme yaşı menarş süreci olarak adlandırılır. Yaş aralığı 12 – 3 yaştır.

Refleksoloji uzmanı Serpil BİHİR, hormon düzensizliğinde karşılaşılan belirtiler nelerdir?

Hormon düzensizliğinde, vücuttaki hormonlar düzenli salgı yapamazlar. Bu hormonlar kadınlık hormonları ve troid hormonlarıdır.

Bununla beraber oluşabilecek sorunlar;

Aşırı kıllanma, polikistikover, yumurtalık kistleri, adet düzensizliği, troid hormonu düzensizliği gibi sorunlarla karşılaşılır. ‘östrojen hormonu cinsiyet hormonudur.’

Bu hormonların yanı sıra erkeklik hormonu olan ‘testesteron’ hormonu da görev almaktadır. Aynı zamanda sex hormonu olarakta adlandırılır. Testesteron hormon salgısı, kadınlarda erkeklere nazaran daha düşük seviyededir. bu hormon salgısı değeri kadında fazla olduğunda hormon bozukluğu ile karşılaşılır.

Prolaktin ‘süt hormonu’ da bir hormon çeşitidir. Prolaktin hormon salgısını hipofiz salgı bezinden alır.

Bu ve buna benzer hormon değerlerinde oluşan sorunlar, yapılan testler ve kan değerleri gibi kontroller sonucu ortaya çıkar ve yaşam sürecimizi olumsuz yönde etkiler.

Refleksoloji uzmanı sayın BİHİR, hormon sorunları ve hormon bozukluklarında refleksolojini yeri , etkileri nelerdir?

Bu durum itibariyle, sizlere refleksoloji yöntemi ile verilen uyarıların olumlu sonuçlar ortaya çıkardığını vurgulayabiliriz.

Refleksoloji, beyin ve organlar arasındaki sistem işleyişini düzenlemekle görevlidir. Etkiye-tepki olayını gerçekleştiren refleksoloji uyarıları ile birçok hormon sorunu ve hormon bozukluğundan kurtulmak artık mümkündür.

Refleksoloji yönteminde verilen uyarılar hipofiz salgı bezi aracılığıyla vücudumuzda bozulan, düzenini kaybeden değerleri tekrar normal dengesine getirmek için uygulanır. Kişinin sağlık durumuna göre seans süreçleri belirlenerek, düzenli bir şekilde alınan seanslar hormonal dengemizi yapılan testlerle de olumlu sonuçlarla karşılaştırmaktadır.  

Refleksolojinin etkili olduğu alanlar;

  Hormon bozukluğu ile beraber, bel fıtığı, boyun fıtığı, depresyon, panik atak, migren, stres, yorgunluk, kas ve eklem ağrıları, romatizma sorunları…

Serebral palsi, otizm, epilepsi, yürüme-konuşma gerilikleri, down sendromu, sendrom türleri, denge kaybı, felç, tiremör, nörolojik problemler…. Gibi birçok rahatsızlıkta etkili bir yöntemdir.

Eğitici Uzman Refleksolog Serpil BİHİR

0312 212 22 25

www.refleksolojiuzmaniserpilbihir.com

 

 

Bu yazı toplam 5088 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.