Çubuk'ta Öğrencilere Kumbara Dağıtıldı

Çubuk'ta Öğrencilere Kumbara Dağıtıldı

Türk Kızılayı ve T.C Ziraat Bankası tarafından ortaklaşa yürütülen kampanya ile Başak Çocuk-Kızılay Sosyal Sorumluluk Projesi çerçevesinde öğrencilere kumbara dağıtılıyor.Yetkililerden alınan bilgiye göre; Türk Kızılayı ve T.C Ziraat Bankası tarafından ortaklaşa yürütülen kampanya çerçevesinde, öğrencilere dağıtılan kumbaralara harçlıklarını biriktiren öğrenciler daha sonra Ziraat bankasına yatıracak ve ülke genelinde bu şekilde biriken paralarla Kızılay Kardeş Kulübü Okulu yaptırılacak.

Öğrencilere hitaben yazılan mektupta şunlara değiniliyor:""Harçlığının bir kısmını biriktirdiğin bu kumbarayı öğretmenine verdiğinde, o biriktirdiğin parayı senin adına T.C. Ziraat Bankası"ndaki Türk Kızılayı hesabına yatıracak. Sen ve senin gibi arkadaşlarının sayesinde biriken parayla hiç tanımadığın kardeşlerine okul yaptırılacak. Büyüklere bile örnek olacak bu davranış ile okulu olmayan, çok istediği halde eğitim alamayan binlerce yaşıtın senin ve okul arkadaşlarının sayesinde eğitim alabilecek"" deniliyor.

Kızılay"ın yapmış olduğu bu kampanyanın öğrencilerde yardımlaşma ve paylaşma duygularını güçlendireceğini belirten Türk Kızılayı Çubuk Şubesi Başkanı Yaşar Durukan, ilçede her geçen gün Kızılay kurumuna olan güven ve itibarın artığını vurguladı. Durukan, Gazze"de göstermiş olduğumuz performans sayesinde Türk Kızılayı"nın bir kez daha insanların gönlünde taht kurduğunun altını çizdi. Başlatılan yeni kampanyanın da Çubuk"ta önemli ölçüde katılım sağlayacağını belirten Durukan, yetkililere ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

Çubuk"ta kampanyaya il Yükselen Kollejinde başlanılmasından büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Kollej Müdürü Zekai Özgür, Ziraat Bankası ve Kızılay kurumunun yapmış olduğu bu kampanyayı bir eğitimci olarak çok memnuniyetle karşıladıklarını belirtti. Özgür:"" Daha öneki yapılan çalışmalara göre, Kızılay"ın bu kez yapmış olduğu kumbara çalışmasının çok güzel olduğunu gördük. İnşallah bu kampanya yararlı olacaktır ve bu güzel ilgi çekici kumbara sayesinde her öğrenci katılacaktır. İnşallah toplanan bu yardımlarla Ülkemizde güzel bir okul yapılır"" dedi

Ziraat Bankası ve Kızılay"ın ortaklaşa yürüttükleri kampanya da öğrencilere dağıtılan küre şeklindeki kumbaralar, öğretmenler ve öğrenciler tarafından ilgiyle karşılandı.

 

H.Yiğiner

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.