Çubuk'ta Liseler Ararsı AB Bilgi yarışması yapıldı

Çubuk'ta Liseler Ararsı AB Bilgi yarışması yapıldı

Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın işbirliğiyle tüm yurtta olduğu gibi Avrupa Birliği Bilgi Yarışması Çubuk’ta da Milli Eğitim Müdürlüğünün organizesi ile liseler arasında Halk Eğitim Merkezinde yapıldı.

Çubuk ilçe elemeleri Halk Eğitim Merkezi salonunda Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Mensur Toprak, Şube Müdürü Salih Kahraman, Avrupa Delegasyonu Ankara temsilcisi Murat Yurtbilir, okul müdürleri ve çok sayıda öğrencilerin katılımı ile düzenlendi.

Öğrencilerin Avrupa, AB ve Türkiye'nin katılım süreci konusunda ki bu tür yarışmalarının önemine değinen Toprak, dörderli gruplar halinde yarışan liselerin grup liderlerinin finalde karşı karşıya geldiklerini belirterek şunları söyledi: "Öğrencilerin araştırma ve okumaya yönelmeleri amacını taşıyan yarışmanın gençlerin AB ve Türkiye'nin üyelik sürecini doğru bir şekilde anlayıp yorumlaması, somut bilgilere dayanan fikirlerin geliştirmelerine olanak sağlaması beklenmektedir. Yarışmada 2008 yılında Ankara birincisi olan ve Türkiye finalinde yarışan Çubuk Anadolu Lisesi bu yıl yeniden yarışmayı kazanarak ilçemizi Ankara Finalinde temsil etme hakkını kazanmıştır. Bence yarışmaya katılmak ta kazanmak kadar önemlidir. Yarışmaya katılan tüm öğrenci ve okullarımızı gönülden kutluyorum" şeklinde konuştuÇekişmeli geçen yarışmada Çubuk Anadolu Lisesi, Anadolu Öğretmen Lisesi, Ticaret Meslek Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Çubuk Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi, Endüstri Meslek Lisesi ve Hayri Aslan Kız Meslek Lisesinin yarıştığını söyleyen Çubuk Anadolu Lisesi Müdürü Fevzi Maman, okullarının final de yarıştığı Çubuk Lisesini 11 doğru cevap ile geride bırakarak ilçe birinciliğini kazandığını ifade etti. Maman, ""Geçen yıl düzenlenen Avrupa Birliği Bilgi Yarışmasında Çubuk ilçe ve Ankara birincisi olarak ilimizi temsilen Türkiye finaline katılan okulumuz bu yıl da final yolunda emin adımlarla ilerliyor"" dedi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum