Çılgın Türkler veda etti

Çılgın Türkler veda etti

Finale çok yaklaşmıştık ama olmadı... 11 aslanımız sahaya yüreğini koydu. Ama bu galibiyete yetmedi. Bize yaşattığınız sevinç için Teşekkürler aslanlar...
TÜRKİYE: 2-3:ALMANYA

Euro 2008 yarı final maçında Almanya'ya 3-2 mağlup olan Millilerimiz elendi...

Stat: St. Jakob Park
Hakemler: Massimo Busacca, Matthias Arnet, Stephane Cuhat (İsviçre)

Almanya: Lehmann, Friedrich, Rolfes, Schweinsteiger, Klose, Ballack, Hitzlsperger, Lahm, Mertesacker, Podolski, Metzelder

Türkiye: Rüştü, Hakan Balta, Gökhan Zan, Mehmet Topal, Aurelio, Semih, Uğur, Kazım, Ayhan, Sabri, Hamit

MAÇTAN DAKİKALAR

Karşılaşmaya Almanya başladı... Ay-Yıldızlı ekibimize rakibi karşısında başarılar diliyoruz...

3. dakika. Maçta ilk dakikalar orta saha mücadelesi şeklinde geçti.

4. dakika. Millilerimiz ilk bölümlerde kendi yarı sahasında kalıp Alman ataklarını karşılama çabasında. Tempo düşük. Top iki takım oyuncuları arasında gidip geliyor.

5. dakika. Millilerimiz sol kanattan rakip kaleye etkili indi. Ayhan'ın ara pasında Uğur Boral ceza sahasına sokulup ön direğe ortasını kesti. Alman savunması Kazım'ın önünde ayak koyarak topu uzaklaştırdı.

Sağ kanada açılan topu kontrol eden Millelerimiz'in atağı etkili şekilde devam etti. Ceza sahasına yapılan ortaya Semih'ten önce savunma kafayı vururak tehlikeyi uzaklaştırdılar.

7. dakika. Millilerimiz bu kez sağ kanattan rakip kaleye etkili indi. Kazım ceza sahasına sokulduğu anda sert vurdu. Meşin yuvarlak Lehmann'ın ellerinde kaldı.

8. dakika. Millilerimiz Hamit ile gole çok yaklaştı. Almanya'da Kaleci Lehmann'ın ceza sahası içindeki Lahm'a elle bıraktığı topu Hamit kaptı. Bu futbolcumuz sağ çarprazda kaleci ile karşı karşıya pozisyonda yerden vuruşunu yaptı. Lehmann iyi kapanarak gole izin vermedi. Net bir fırsattan sonuç alamadık.

10. dakika. Ay-Yıldızlı ekibimiz güçlü rakibi karşısında başabaş bir mücadele ortaya koyuyor. Maçta 0-0 eşitlik devam ediyor.

12. dakika. Millilerimiz'in atağında sol kanattan Uğur Boral önündeki boş alanı kullanarak süratle rakip ceza sahasına sokulup ortasını yaptı. Semih'ten önce araya giren Metzelder tehlikeyi taçla uzaklaştırdı.

13. dakika. Millilerimiz ard arda iki kez gole çok yaklaştı. Sağ kanattan gelişen atakta ceza sahası içinde topla buluşan Ayhan Akman geriden gelen Kazım'a pasını bıraktı. Bu futbolcunun şutunda meşin yuvarlak üst direkte patladı.

Sol kanattan ceza eden atağımızda Hakan Balta yerden ön direğe pasını çıkarttı. Semih'ten önce savunma ayak koydu. Top kale direğnini hemen yanından kornere çıktı.

15. dakika. Millilerimiz bu ana kadar Almanya karşısında iyi bir futbol ortaya koyuyor. Rakibimizi ceza sahamıza bile yaklaştırmadık. Ay-Yıldızlı ekibimiz etkili ataklarda rakip kaleyi zorluyor. Gole yakın bir görüntü sergileyen taraf Milli Takımımız.

17. dakika. Almanya sağ kanattan Hitzlsperger ile serbest vuruş kullandı. Ceza sahamıza inen topu Rüştü çıkarak rakiplerinin üzerinden kontrol etti.

Aynı dakika içinde Millilerimiz savunmadan çıkarken top kaybı yaptık. Zor anlar yaşadığımız Alman atağında sol kanattan Lahm ceza sahasına ortasını yaptı. Mehmet Topal, Ballack'tan önce ayak koyarak tehlikeyi kornerle uzaklaştırdı.

19. dakika. Millilerimiz savunmadan uzun topla çıktı. Kazım topu kafa ile Semih'in önüne indirmek istedi. Hızlı giden top Kaleci Lehmann'da kaldı.

20. dakika. Karşılaşmada tempo zaman zaman yükselsede daha çok orta saha oyunu oluyor. Golsüz eşitlik devam ediyor.

GOL..22. dakika. Golü Uğur Boral ile bulduk. Sağ kanattan gelişen atakta ceza sahasına ortalanan topa Kazım ayak koydu. Üst direkten dönen topa Lehmann müdahale edemedi. Boşta kalan topa Uğur Boral dokunarak rakip ağları sarstı.

Millilerimiz Uğur Boral'ın golüyle Almanya karşısında 1-0'lık üstünlüğü yakaladı.

25. dakika. Millilerimiz bir kez daha rakip kaleye etkili gitti. Sol kanattan gelişen atakta ceza sahasına gelen topu Kazım, tek pasla Semih'e bıraktı. Semih'in şutunda savunmanın ayak koyduğu top kornere çıktı.

Köşe atışını Hamit kullandı. Aurelio'nun ön direkte kafayı vurduğu meşin yuvarlak arka direkte Mehmet Topal'ın önünde kaldı.

GOL... 27. dakika. Almanya sol kanattan gelişen atakta Schweinsteiger ile golü buldu. Podolski, Sabri'den sıyrıldığı anda yerden ortasını yaptı. Savunmamızda Mehmet Topal rakibini karşılaşamadı. Schweinsteiger'in ayak koyduğu meşin yuvarlak ağlarla buluştu.

Almanya Schweinsteiger 'in attığı golle 1-1'lik eşitliği yakaladı.

29. dakika. Milillerimiz rakip kaleye sağ kanattan etkili indi. Sabri sıfıra kadar inip arka direğe ortasını çıkarttı. Semih yükselip kafayı vurdu. Meşin yuvarlak Lehmann'ın ellerinde kaldı.

30. dakika. Almanya atağı sol kanattan hızlı gelişti. Ceza sahası içinde topla buluşan Klose sıfırdan önünü boşaltıp kaleye paralel sert bir top çıkarttı. Gökhan Zan kritik bir müdahale ile tehlikeyi korner ile uzaklaştırdı.

31. dakika. Ay-Yıldızlı ekibimiz sol kanattan Hamit ile serbest vuruş kullandı. Dönerek gelen top kaleye yöneldi. Lehmann son anda uzanarak topu kornere çeldi. Az kalsın 2. golü buluyorduk.

32. dakika. Millilerimiz sol kanattan köşe atışı kullandı. Alman savunmasını kafa ile karşıladığı top yine bizde kaldı. Uğur Boral, çalımlarla ceza sahasına sokulup şutunu attı. Zayıf giden top Kaleci Lehmann'da kaldı.

34. dakika. Almanya Podolski ile 2. gole çok yaklaştı. Millilerimiz Hamit ile hucümdayken top kaybı yaptı. Sol kanattan savunmamızın arkasına atılan derin topa Podolski hareketlendi. Alman futbolcu ceza sahasına girdiği anda sol çarprazdan sert vurdu. Top üst direği yalıyarak auta çıktı.

35. dakika. Karşılaşmanın ilk yarısı için son 10 dakika. 1-1'lik eşitlik var. Millilerimiz rakibine oranla daha etkili ataklar yapmasına rağmen 2 hızlı atakta kalesinde ciddi gol tehlikeleri yaşadı.

38. dakika. Millilerimiz sağ kanattan rakip kaleye Kazım ile etkili indi. Rakibinden sıyrılın Kazım, Lahm'ın müdahalesiye yerde kaldı. Hakem serbest vuruşu ekibimize verdi.

Atışı Uğur Boral kullandı... Boral çarprazdan direkt kaleyi denedi. Sert giden topu Lehmann yumruklayarak çıkarttı. Gole yaklaştığımız bir an daha geride kaldı..

40. dakika. Millilerimiz 2. gole Hamit ile çok yaklaştık. Rakip ceza sahası önünde topla buluşan Hamit, Semih ile duvar pası yapıp kaleci ile karşı karşıya kalacağı anda meşin yuvarlağı ayağının altından kaçırdı.

41. dakika. Millilerimiz bir kez daha gole çok yaklaştı. Sağ kanattan etkili gelişen atakta Sabri ceza sahasının önünde topu önünde bulduğu anda sert vurdu. Meşin yuvarlak üst direği yalıyarak auta çıktı.

43. dakika. Millilerimiz ayağa iyi paslarla oyunun kontrolünü eline tutuyor. Almanya kalemize 3 kez gelip golü buldu. Ay-Yıldızlı ekibimiz rakip kaleyi 12 kez yokladı. 2 topumuz direkten döndü. 9 şutu Lehmann çıkarttı.

45. dakika. Maçın ilk yarısı için normal süre tamamlandı... 1-1'lik eşitlik sürüyor... Hakem uzatma süresi 1 dakika gösterdi.

Uzatma süresinde skor değişmedi. Millilerimiz, Almanya karşısında soyunma odasına 1-1'lik beraberlikle gitti.

MAÇIN İKİNCİ YARISI

Almanya 2. yarıya değişiklik ile girdi. Rolfes yerini Frings'e bıraktı.

2. yarıya Millilerimiz başladı...

47. dakika. Almanya atağı sol kanattan Podolski ile etkili gelişti. Süratle ceza sahamıza sokulan Podolski ortasını kötü yaptı. Top direkt olarak auta çıktı.

49. dakika. Millilerimiz sağ kanattan Hamit ile rakip kaleye sokulurken Lahm arkadan çekerek oyuncumuzu indirdi. Hakem serbest vuruşu ekibimize verdi. Uğur Boral'ın ceza sahasına kestiği top Lehmann'ın ellerinde kaldı.

50. dakika. Ay-Yıldızlı ekibimiz sol kanattan Uğur Boral ile rakip ceza sahasına etkili sokuldu. Boral önünü boşalttığı anda şut atmadı. Pası kısa düşünce Alman savunması ayak koyarak topu uzaklaştırdı.

51. dakika. Almanya atağında Lahm ceza sahamıza girdiği anda Sabri ile ikili mücadelede yerde kaldı. Hakem devam dedi. Almanlar bu pozisyona çok yoğun şekilde itiraz etti. Hakemin kararı tartılışır. Lehimize bir karar gibi görünüyor.

53. dakika. Millilerimiz'de Semih sarı kart gördü.

54. dakika. Maçın İsviçreli hakemi Massimo Busacca verdiği kararlarla iki takım oyuncularının da tepkisini çekmeye başladı...

55. dakika. Almanya atağı sağ kanattan etkili gelişti. Ceza sahasına gelen topa Mehmet Topal yerinde ayak koyarak topu uzaklaştırdı.

Aynı dakika içinde Almanya atağı tehlikeli devam etti. Ceza sahası önünde topla buluşan Hitzlsperger sert vurdu. Top üst direği sıyırıp auta çıktı.

57. dakika. Almanya atağında ceza sahamıza sokulan Ballack'ın ayağındaki topu Hamit harika yatarak topu kontrol etti. İsviçreli hakem inanılmaz bir faul çalarak tehlikeli bir noktadan rakibe serbest vuruş verdi.

Atışı Ballack kullandı. Top barajımızdan döndü. Hakem oyunun kontrolünü elinden kaçırmak üzere...

59. dakika. Millilerimiz rakip kaleye uzak bir mesafeden serbest vuruş kazandı. Topun gerisine Hamit geçti. Bu isim uzak mesafeden kaleyi düşündü. Top üstten auta çıktı.

60. dakika. Karşılaşmada son yarım saatlik dilime 1-1'lik eşitlik ile girildi.

61. dakika. Millilerimiz sağ kanattan iyi paslarla ceza sahasına sokuldu. Kazım ara pasıyla Sabri'yi hareketlendirdi. Sabri çarprazdan sert bir top kesti. Kaleye yönelen topu ön direkte Lehmann kapanarak kontrol etti.

63. dakika. Millilerimiz, Almanya'nın 2. yarının hemen başında kurduğu baskıyı kırdık. Atağımız sol kanattan Semih ile etkili gelişti. Metzelder, bir müdahale ile Semih'i indirdi. Hakem faulü garip bir şekilde Almanlar'a verdi.

65. dakika. Millilerimiz rakibiyle başabaş bir mücadele ortaya koyuyor. Almanya sağ kanattan kalemize yüklendi. Ceza sahamıza gönderilen orta ters taraftan taça kadar gitti.

67. dakika. Millilerimiz sağ kanattan Sabri ile rakip kaleye etkili indi. Lahm'ın sağından atıp solundan geçen Sabri sıfıra inip yerden pasını çıkarttı. Topun düştüğü noktada Alman futbolcular ayak koyarak tehlikeyi uzaklaştırdı.

68. dakika. Millilerimiz, Almanya karşısındaki etkili futbolunu sürdürüyor. Sol kanattan köşe atışı kullandı. Ön direğe inen topu Metzelder kafayı vurarak karşıladı. Sağ kanada açılan topu Hamit kontrol edip tekrar ceza sahasına doldurdu. Alman savunması ayak koyarak topu karşıladı.

70. dakika. Maçta son 20 dakikaya 1-1'lik eşitlikle girildi. Atağımız sağ kanattan Kazım ile etkili gelişti. Ceza sahasına sokulan Kazım, Lahm'ın çekmesiye yerde kaldı. Hakem devam dedi.

73. dakika. Millilerimiz'in atağı sol kanattan etkili gelişti. Savunmanın arkasına topa Uğur Boral hareketlendi. Ceza sahasına sokulan Boral, rakibinden sıyrıldığı anda önünü boşaltıp çarprazdan sert vurdu. İyi yer tutan Lehmann üzerine gelen topu kontrol etti.

74. dakika. Almanya kalemize etkili geldi. Sağ kanattan ceza sahamıza sokulan Frings boşluğu gördüğü anda sert vurdu. Top yan direği sıyırarak auta çıktı. Kalemizde şanslı bir an geride kaldı.

75. dakika. Maçta son 15 dakikaya girildi. 1-1'lik eşitlik devam ediyor. Ay-Yıldızlı ekibimiz oyunun hakimi durumunda. Top daha çok bizim ayağmızda.

77. dakika. Almanya orta sahadan uzun topla ceza sahamıza geldiler. Arka direkte bir anda boş kalan Klose kötü bir kafa vuruşuyla topu yandan auta vurdu.

78. dakika. Almanya savunması baskımızda kalecisine döndü. Lehmann'ın uzaklaştırmak istediği top Hamit'in önünde kaldı. Kalenin boş olduğu pozisyonda Hamit vurmak yerine Semih'i düşününce savunma araya girerek tehlikeyi uzaklaştırdı.

GOL...79. dakika. Almanya golü Klose ile buldu. Almanya'nın atağı sol kanattan gelişti. Podolski'nin ceza sahamıza uzun gönderdiği topa Rüştü hatalı çıktı. Klose kafayı vurarak topu boş kaleye gönderdi.

81. dakika. Millilerimiz'de Ayhan yerini Mevlüt'e bıraktı.

83. dakika. Almanya atağı sol kanattan Podolski ile etkili gelişti. Ceza sahasına sokulan Podolski yerden ortasını yaptı. Rüştü ön direkte kapanarak topu kontrol etti.

84. dakika. Millilerimiz'de Uğur Boral yerini Gökdeniz'e bıraktı.

85. dakika. Millilerimiz son 5 dakikaya girildiğinde beraberlik golü için tüm hatlarıyla rakip kaleye yükleniyor. Almanlar tüm hatlarıyla ceza sahasına kapanmış durumda.

Sol kanattan gelişen atakta Gökdeniz ceza sahasına ortasını yaptı. Herkesi geçip arka direğe inen topa kimse dokunamayınca direğin dibinden auta çıktı.

GOL... 86. dakika. Millilerimiz beraberlik golüne Semih ile buldu. Sağ kanattan Sabri, Lahm'dan mükemmel sıyrılarak sıfıra inip ön direğe yerden pasını çıkarttı. Semih, ayak koyarak topu Lehmann'ın altından ağlara bıraktı.

Millilerimiz Semih'in harika golüyle Almanya karşısında skoru 2-2 yaptı.

GOL..90. dakika. Almanlar 3. golü Lahm ile buldu. Sol kanattan gelişen atakta savunmanın arasına atılan topla buluşan Lahm Rüştü'nün üzerinden topu ağlarımıza bıraktı..

Almanya, Lahm'ın golüyle skoru 3-2 yaptı.

Maçın normal süresi tamamlandı. Hakem uzatma süresi olarak 3 dakika ilave edildi.

90+3. dakika. Millilerimiz'de Kazım yerini Tümer'e bıraktı.

90+3. dakika. Almanya'da Klose yerini Jahnsen'e bıraktı.

90+3. dakika. Millilerimiz son saniyelerde rakip ceza sahası önünde frikik atışı kazandı. Topun gerisinde Tümer var.

90+4. dakika. Atışı Tümer Metin kullandı. Bu futbolcu kötü bir vuruş ile topu üstten auta vurdu. Artık son saniyeler...

Uzatmalarda golü bulamadık. Euro 2008 yarı finalinde Almanya'ya 3-2 yenilen Millilerimiz turnuvaya veda etti..

Ay-Yıldızlı ekibimiz ortaya koyduğu futbolla büyük bir alkışı hak etmesine rağmen turu rakibine kaptırdı...
Kaynak:İnternethaber

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum