20 bin öğrencinin beklediği gün!

20 bin öğrencinin beklediği gün!

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin dar gelirli ailelerin ilköğretim, lise ve üniversitede okuyan çocuklarına verdiği "eğitime katkı payı Yardımı”nı almaya hak kazanan öğrenciler, sonuçları bugün öğrenebilecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, eğitime katkı payı yardımını almaya hak kazananların belli olduğu belirtildi.

2008-2009 eğitim-öğretim yılında 7 bin 500'ü ilköğretim, 5 bini lise ve 7 bin 500'ü üniversite öğrencisi olan toplam 20 bin öğrencinin bu yardımdan yararlanacağı belirtilerek, eğitim yardımı almaya hak kazananların bilgisayar ortamında yapılan değerlendirmeler sonucunda belirlendiği kaydedildi.

Eğitim yardımı almak için başvuran öğrenciler, sonuçları 10 Kasım 2008 Pazartesi günü Büyükşehir Belediyesi'nin "www.ankara-bel.gov.tr" internet adresinden TC kimlik numarası ile öğrenebilecek. Yardım almaya hak kazanan öğrencilerin istenen belgeleri en geç 5 Aralık 2008 tarihine kadar teslim etmeleri gerekiyor.
Burs alan öğrencilerin başvuru işlemleri farklı merkezlerden yapılacak. Buna göre, üniversite öğrencileri "Ankara Sokaklarında Çalışan Çocuklar Merkezi, Sıhhiye Çok Katlı Otopark, 1. Kat, Sıhhiye" adresine, ilköğretim ve lise öğrencileri ise "Altındağ Gençlik Merkezi, Altındağ Caddesi, No: 31, Dışkapı" adresine evraklarını teslim edecek.

Belgelerin tesliminden sonra eğitim yardımları öğrencilerin banka hesaplarına yatırılacak. Burs miktarı, ilköğretim öğrencileri için aylık 20 YTL, lise öğrencileri için 25 YTL ve üniversite öğrencileri için de 50 YTL olarak belirlendi.

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ.!

www.ankara.bel.tr

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.