• BIST 98.415
  • Altın 277,449
  • Dolar 5,7824
  • Euro 6,4409
  • Ankara : 12 °C
  • İstanbul : 17 °C
  • İzmir : 18 °C
  • Trabzon : 20 °C
  • Antlaya : 0 °C

Sevgililer Günü Alışverişlerinizde Hediye Çekiniz Bizden

14.02.2019 10:00
Sevgililer Günü Alışverişlerinizde Hediye Çekiniz Bizden
ÖZ YÜCE GÜMÜŞ & TESBİH'DEN HEDİYE YAĞMURU

Öz Yüce Gümüş & Tesbih, 14 Şubat Sevgililer Günü için hazırladığı özel kampanya ile müşterilerine bir birinden değerli onlarca hediye dağıtacak.

‘14 Şubat Sevgililer Günü Alışverişlerinizde Hediye Çekiniz Bizden’ isimli başlatılan kampanya ile 20.01.2019 ila 14.02.2019 tarihleri arasında Öz Yüce Gümüş & Tesbih'den tek seferde 100 TL ve katlarında yapmış olacağınız her 100 TL’lik alışverişe bir çekiliş hakkı kazanılacak.

-Öz Yüce Gümüş & Tesbih'de Çekiliş Kampanyasına Nasıl Katılabilirsiniz?

Öz Yüce Gümüşçülükten alışveriş yapan müşterilere seri numaralı ve isme yazılı çekilişe katlım kartı verilecek. Verilecek olan çekişle katılım kartı üzerindeki ad, soyad ve telefon bilgilerini eksiksiz olarak dolduran tüm katılımcılar çekilişe katılacaklar. Çekiliş 14 Şubat Saat 20.00’de basın karşısında ve Facebook, Periscope gibi sosyal medyadan ÖzYuceGumus adresinden canlı yayında yapılacaktır. Facebook ve Periscope’den canlı yayında çekiliş Türkiye’de ilk defa Öz Yüce Gümüşçülükte yapılacak.

Çekiliş Hangi Tarihte Gerçekleştirilecektir?

Çekiliş 14.02.2019 tarihinde saat 20.00'da basın huzurunda, isteyen herkesin katılımına açık olarak yapılacaktır.

Çekiliş Sonuçları Hangi Tarihte Açıklanacaktır?

Çekiliş sonucunda hediye kazanan talihliler 14.02.2019 tarihince Saat 22.00'den sonra Çubuk Haber internet gazetesinden de duyurulacaktır.

ÖZ YÜCE GÜMÜŞ & TESBİH

GSM: 0531 719 44 24  İş Tel: 0312 837 88 88

Adres: Cumhuriyet Mahallesi Kıbrıs Caddesi 20/A

E-Mail: oz.yuce.gumus.cubuk@gmail.com

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
CCC
14 Şubat 2019 Perşembe 15:20
15:20
NİKAHSIZ İLİŞKİ MEŞRULAŞTIRMA GÜNÜ
Kültürünü almaya çalıştığımız kültürsüz gavurlar, 14 Şubatı ne olarak kutluyordu? Amaç neydi? Bunu bilen bir Müslüman bu günü asla kutlamayacaktır.

Bu günü’nün başlangıç tarihi eski Roma İmparatorluğu zamanına uzanıyor. Eski Roma’da 14 Şubat günü bütün Roma halkı için önemli bir gündü. Bu günün Sevgililer Günü ilan edilmesinin aslı Roma İmparatorluğu kilisesine dayanır. İsmini Valentine adında bir PAPAZDAN alır (St. Valentine Day).

Çünkü bu günde kendilerinin inandığı Roma tanrı ve tanrıçalarının kraliçesi olan Juno’ya duyulan saygıdan ötürü tatil yapılırdı. Juno ayrıca Roma halkı tarafından kadınlık ve evlilik tanrıçası olarak da kabul ediliyordu. Bu günü takip eden 15 Şubat gününde ise Lupercalia Bayramı başlıyordu. Bu bayram halkın genç nüfusu için büyük önem taşıyordu.

Gençler sadece bu bayram süresince bile olsa birbirlerinin partneri oluyorlardı. Hangi genç bayanın hangi genç erkek ile bir çift oluşturacağı eski bir gelenek olan ve Lupercalia Bayramı’nın öncesi yapılan bir çekiliş ile belli oluyordu. Romalı genç kızlar isimlerini küçük kağıt parçalarının üzerine yazıp bir kavanoza koyuyorlardı. Genç Romalı erkekler ise kavanozdan bu kağıtları çekerek üzerinde hangi kızın ismi yazıyorsa o kızla bayram eğlenceleri boyunca beraber oluyorlardı.

İmparator 2. Claudius, zina günü ile ilişkiye başlayıp sonunda evlenen Romalı erkeklerin ailelerini bırakmak istememeleri sebebiyle asker bulmaktan endişeleniyordu. İşte bu yüzden Roma’daki tüm nişan ve evlilikleri kaldırdı. Aziz Valentine de Claudius’un hükümdarlığı zamanında Roma’da yaşayan bir papazdı. Kendisi gibi papaz olan Aziz Marius ile birlikte Claudius’un yasağına rağmen gizlice çiftleri iliş kurdurmaya devam etti. Ancak imparator bu durumu bir süre sonra öğrendi. Aziz Valentine insanları evlendirmeye devam ettiği için tutuklandı ve yaptıklarının cezası olarak sopa ile dövülerek öldürüldü. Milattan sonra 270 yılının 14 Şubatı Hristiyan şehitliğine gömüldü.

SAINT VALENTINE VE SEVGİLİLER GÜNÜ

Milattan sonra ilk yüzyıllardan beri her yıl şubat ayının ondördünde kutlanan Sevgililer Günü’nün başlangıcı ile ilgili o günden günümüze kadar gelmiş çeşitli efsane ve hikayeler var. Bazı kaynaklara göre bu özel günün kutlanma sebebi Hristiyanlığı seçtiği ve bu inancından vazgeçmediği için öldürülen Romalı Aziz Valentine. 14 Şubat 270 yılında ölen Valentine’nin ölüm günü o günden sonra Sevgililer Günü olarak kutlanmaya başlanmış. Efsanenin başka bir yönü ise Aziz Valentine’nin İmparator Claudius hükümdarlığı ile aynı dönemde bir tapınakta papaz olarak hizmet vermesi ile ilgili. Claudius Valentine’i emirlerine uymadığı ve kendisine başkaldırdığı için tutuklatıp öldürdü. Bu olaydan 226 yıl sonra 496’da Papa Gelasius Aziz Valentine’i onurlandırmak için Şubat 14’ü Aziz Valentine Günü olarak belirlemiştir.

Sevgililer Günü, 1800 yıllardan sonra Amerika’da Esther Howland’ın ilk Sevgililer Günü kartını yollamasından bu yana günümüzde daha çok sayıda insanın kutladığı toplumsal bir olay haline geldi. Bunun doğal sonucu olarak olayın ticari yönü çok gelişti. Adete alışveriş çılgınlığına dönüştü.

PAPAZLAR, ZİNALAR…

Dinimiz; kâfirlere, munafıklara, batıl din ve ideoloji mensuplarına muhalefet etmeyi emretmiş ve onlara benzemeyi kesin bir şekilde haram kılmıştır. Çünkü dış görünüş itibarıyla onlara benzemek, neticede ahlâkî değerlerde, kötü ve çirkin işlerde ve hatta inançta onlara benzemeye sebep olur. Gerçekten giyimde, sözde, davranışta ve işlerdeki benzeşmeler kalplere tesir ederek onlara karşı sevgi ve saygı meydana getirir. Kısacası gayrimüslimlere benzemenin haram olduğunda icma vardır.

Onlara benzemek, onlar gibi olmak, onların bayramlarını kutlamak da bir Müslümana kesinlikle yakışmayacak hal ve hareketlerdendir. “Ne olacak bir hediyeden” denilmemeli, kafirlerin kültürüne muhalefet edilmelidir.

“Zulmedenlere meyletmeyin; sonra size ateş dokunur, cehennemde yanarsınız. Sizin ALLAH Teâlâ’dan başka dostlarınız yoktur. Sonra O’ndan da yardım göremezsiniz!” (Hud Sûresi: 113)

Abdullah b. Ömer (Radıyallahu Anh) den rivayete göre Resûlullah (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem) Efendimiz:
“Kim bir millete benzemeye çalışırsa, o da onlardandır,” (Ebu Davud Libas: 5)

Eğer hediye alınacak ise bu gün değil başka bir gün tercih edilmelidir…

MÜSLÜMANLAR KUTLAMAZ İSE VAZİFE TAMAM OLUR

En azından Müslüman olduğunu iddia eden bizler, Hıristiyanlar için önemli olan bu zina günlerini kutlamaz ve insanları uyarırsak üzerimize düşen vazifeyi yapmış oluruz… O halde haydi insanları haberdar edelim…
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Çubuk Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0312 9110397 / cubukhaber06@hotmail.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim