Erdem Yazaroğlu

Erdem Yazaroğlu

KÖKLERDEN GÖKLERE DOĞRU-3

BİR YUDUM FERASET-8

Kur’an-ı yasaklarsan Menderes gelir,
Menderesi asarsan Özal gelir, 
Özal’ı zehirlersen Erbakan gelir, 
Erbakan’ı indirirsen Erdoğan gelir,
Allah’ın izniyle bizde lider bitmez! 
Öfkenizden geberin!
Alıntı

Çiçeği burnunda Lawrence Hitaben: 
Namlı otelden post çıkardın,
Kanlı elden dost çıkardın, 
Birazcık menfaati görünce, 
Koynundaki haçı çıkardın.

Vallahi Kiliseye teşnesin,
Kuytularda aşna-fişnesin,
Haçını görmeyen soytarılar,
Peşinde toy tay gibi kişnesin!
Aykut Fazıl 

ABD’nin meşhur ve uluslararası pek çok karanlık hadiseye imzasını atan “dâhi” diye pazarlanan dışişleri eski bakanlarından Henry Kissinger, Rockefeller Vakfı’nda yaptığı bir konuşmada bakınız demiş ki:
“-Amerika olarak neden güçlüyüz biliyor musunuz? Biz aramızdaki vatan hainlerini öldürürüz. Diğer ülkelerdeki hainleri ise kahramana dönüştürüp, o ülkelerin üst konumlarına getiririz!”
Henry Kissinger

Türkiye hala kalkınamamışsa bunun en büyük sebebi,
Batı’nın içimizden çok kolay adam satın alabilmesidir. 
Turgut Özal 

Eğer Avrupa destek verirse, Erdoğan’ı devirebiliriz. 
Kemal Kılıçdaroğlu

İtin kavgası et, yiğidin kavgası devlet için olur
İt kemikle avunur, yiğit vatanını savunur.
Alıntı

Bizim arkamızda para babaları, bankalar, dış güçler yoktur! 
Bizim arkamızda Allah dostları ve dua orduları vardır.
Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan

Tayyip gidecek diyenlerin hepsi gitti.
Ölecek diyenlerin hepsi öldü.
Kaçacak diyenlerin hepsi kaçtı
Evine ateşler düşsün diyenlerin evlerine ateşler düştü. 
Sıradaki gelsin… 
Alıntı

PKK İsrail gizli servisi Mossad’dır.
%70’i İran’da askeri eğitim görmüş Ermenilerden oluşur.
Bu birimin asli görevi Osman’lının yeniden Orta Doğu’da can bulmasını önlemektir. Finansmanın kaynağı İngiltere ve Almanya’dır dedi ve öldürüldü.
Şehit Orgeneral Eşref Bitlis. 
Nurlar içinde yat kahraman Generalimiz. 
Seni unutmadık, unutturmayacağız.

 “1500 yıllık sayısız onarım, Fatih Sultan Vakfının emekleri, hepsi bu mabet ibadet yeri olarak korunsun diyeydi. Müze olsun diye değil. Meraklı turistlerin fotoğraf çekmek için oraya buraya koşuşturması yerine diz çökmüş imanlıların saygı ve huşuyla secde kılmasının, mabedin fıtratına daha uygun olduğunu düşünüyorum.”
Türkiye Ermenileri 85. Patriği II. Sahak Maşalyan
Anladınız mı gatran ve gargat suratlı; sakallı ve takkeli Lavrence’ler?

Afrika şehirlerinde her gün 4 kadını İngiliz komutana arzeden,
Dilediğini odasına gönderen, direneni öldüren, bütün bunları da eşlerinin gözü önünde yapan İngiliz ilerici Osmanlı gerici öyle mi? İngiliz uşakları tarih kitaplarını yazarsa
Nesliniz kraliçeye hayran, Osmanlıya düşman olur.
Dr. İhsan Şenocak

Birinci Dünya Savaşı'nda İngilizlere esir düşen 150 bin Türk askerinden 15 bini, Mısır’ın İskenderiye şehrindeki Seydibesir Kuveysna Osmanli Useray-i Harbiye Kampı’na hapsedildi. Burada savaş sırasında Filistin’de esir düşen Osmanlı askerleri tutuluyordu.
Askerlerimiz mikrop kırma bahanesiyle krizol (yakıcı kimyasal) dolu havuzlara sokuldu. Sudaki oyunu fark eden Türk askerleri çıkmak için cebelleşsede, İngilizler dipçik darbeleriyle buna izin vermedi. Vücutları yanmaya başlayan Mehmetçikler, başını suya sokmamak için direniyordu. İngilizlerin havaya açtığı uyarı ateşleri, askerleri bunu yapmaya mecbur bıraktı ve ölmemek için çömelerek başlarını suya soktular. Başını krizol dolu sudan çıkaran artık göremiyordu. Gözleri yanan askerlerimiz kör oldu. Suya girmek için bekleyen diğer askerin direnişi fayda etmedi… Tam 15 bin Türk askerinin gözleri vahşice kör edildi.
Ensonhaber.com

Açlıktan hayvan yemi yemeye mahkûm edilen insanları, Frenk şapkası alması için son ineğini sattıran karanlık ve köhne sistemin adıdır Kemalizm!
@ttarihsever571

Biz soykırıma uğramış bir milletiz. Kültürü soykırımına uğradık. Hafızası gitmiş. Dolayısıyla burada şaşılacak bir şey yok. Korkunç bir şey, korkunç bir şey! Yani bunu kelimelerle ifade edemiyorum. Burada işlenen cinayeti. Alzheimer olmuş bir milletiz. Geçmiş unutuldu, bitti ve bunun en önemli müsebbibi yazının katlidir.   Peyami Safa'nın müthiş bir lafı var. “Milli kütüphanesine girip te tek kelime okuyamadan çıkan biricik nesil.”
Düşünün dünya ne devrimler görmüş. Sovyet devrimini görmüş. Çin devrimini görmüş. Hiçbirisinde yazıya dokunmadılar. Japonlar içinde Çin yazısı yabancı. Koreliler için Çin yazısı yabancı. İran için, Farslar için Arap yazısı yabancı. Kimse dokunmadı. 
Niye, Türkiye’nin yeniden istiklaline kavuşması, yazının değiştirilmesine mi bağlıydı?  İnsan ise mirasını yazıyla sürdürür. Medeniyet yazı üzerine kuruludur ve yapacağınız en büyük katliam budur. Biyolojik soykırımda mümkündür. Orada her zaman için kılıç artıkları olur. Kültür soykırımı kesinkes bitirir, tertemiz eder.
Prof. Dr. Teoman Duralı.

1923'ten 1945'e kadar İngiliz sömürgesiydik. 1945'ten sonra Amerikan sömürgesi olduk. Milli şef İsmet İnönü 1947 yılında yaptığı Fulbright anlaşması ile Türk Eğitim Sistemini ABD'lilere teslim etti. 
Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu

"Ukrayna'da insanlık ölüyor." deniyor. Doğru ama eksik, çünkü o insanlık; Afrika'da aç bırakılmış, Bosna'da tecavüze uğramış, Doğu Türkistan'da unutulmuş, Filistin'de terk edilmiş, Çeçenistan'da görmezden gelinmiş, Hocalı'da duyulmamış, Irak'ta aldatılmış, Myanmar'da yakılmıştı.
Prof. Dr. Aziz Sancar

Tarihin Hiçbir Döneminde Türklerin Esaret Altında yaşamadığını, bu nedenle kontrol edilemeyeceklerini anlayan İngilizler, kontrollerinde bir devlete râzı oldular ve kurdurdular. Savaşmaktansa 10 yılda 10 milyon Osmanlı Düşmanı Kemalist genç yetiştirmek onlar açısından daha 'doğru' bir seçenekti. 
Tarihçi Yazar Kemal ÖZER

Sultan Abdülhamid Hanın Ruhaniyatından İstimdat

Dîvâne sen değil, meğer bizmişiz!
Bir çürük ipliğe hülyâ dizmişiz!
Sade deli değil, edepsizmişiz!
Tükürdük atalar kıblegâhına!

Sonra cinsi bozuk, ahlâkı fena,
Bir sürü türedi, girdi meydana.
Nerden çıktı bunca veled-i zinâ? 
Yuh olsun bunların ham ervâhına!

Filozof Rıza Tevfik

B. Obama, G. Bush, B. Clinton 23 Yıl Başkanlık Yaptılar. 11 İslam Ülkesini işgal ettiler. Toplamda 11 milyon insan katlettiler. Bir o kadar insanda evinden yurdundan malından oldu. Ama kimse ABD’ye işgalci, Hristiyanlığa Terör, bu üçlüye de faşist diktatör diyemedi.
Alıntı.

Zulmü unutmayın.  Çünkü unutulan zulüm tekrarlanır.
Aliya İzzetbegoviç.

"Kadir Mısıroğlu zeki biriydi"
"Cumhuriyet'in ahmaklık duvarını delmeye teşebbüs etmiş olması takdire şayandır."  
"Kendi sahasında oldukça bilgili bir insan. Birçok doğru şey söylemiş. Ahlâki duruşu, kişiliği olan bir insan." 
“Kemalciler bunu anlayamaz. Çünkü Kemalcilerde ahlâk anlayışı yoktur, sıfırdır. Bireyin devlet propagandası dışında ayakta kalma mücadelesini ve çabasını anlayamazlar. Düşmanlık olarak görürler. Ezmek için ellerinden geleni yaparlar.”

Ateist Yazar Sevan Nişanyan

Amerika'nın yabancı dilde imzaladığı tek anlaşma Trablus anlaşmasıdır.  Buna göre 29 yıl boyunca Osmanlıya vergi ödeyecekler ve buda Amerika tarihinde bir ilk olacaktı. Anlaşmanın mimarı Cezayirli Gazi Hasan Paşadır. Anlaşma gereğince ABD, Cezayir’deki Amerikan vatandaşı esirlerin iadesi; Atlantik ve Akdeniz’deki Birleşik Devletler bayrağını taşıyan hiçbir gemiye dokunulmaması karşılığında 642.500 dolar ve yılda 12 bin Osmanlı altını (21.600 dolar) ödemeyi kabul etti. Veya bunun değerinde mühimmat ve malzeme vermeyi; yolcular için kişi başına 4000 dolar, kabin görevlileri için 1400 dolar ödemeyi onayladı.
O yıllarda ABD’nin senelik gelirinin 10 milyon dolar dolayında olduğu düşünüldüğünde, ödenecek miktarın bütçeye ne denli ağır bir yük getirdiği kolayca anlaşılacaktır.
Amerikan heyeti anlaşmayı, Amerikan Kongresi’ne sundu; 7 Mart 1796’da kongre tarafından da onaylandı.
Yılmaz Öztuna, Büyük Türkiye Tarihi, c. 10, İstanbul, 1983, s. 88-89, 105, 117-118

“Şunu net olarak anlayalım:
Fırat kalkanı harekâtı yapmasaydık, Suriye’nin kuzeyinde bir devlet kurulacaktı ve pyd’ye uçaklar dolusu silah yardımı veren Amerika o ülkeyi tanıyan ilk ülke olacaktı ve savaş uçakları, top, tüfek ve bütün savaş gereçleri verilecekti ve o ülkenin misyonu ülkemizi bölmek olacaktı. Yani bugün ordumuz ikinci İsrail’in kurulmasını engelledi ve engelliyor. Şehitlerimizin mekânı cennet olsun. Amin.”
Alıntı

Başkanlık sarayının adı bile Beyaz olan bir ülkede;
“Bizim için rengin önemi yoktur.”  Sözüne siyah olanları inandıramazsın.
Alıntı

"Gerekirse Futbolu bırakırım Ama Orucumu tutarım. Para dünyada geçerlidir. Bir Müslüman olarak, Ahiretimi düşünmek zorundayım."
Futbolcu Moussa Sow 

OSMANLI OLMASAYDI!..                                                                                                                            
"Tarih tekerrür ediyor, ders alın ey akıl sahipleri:
Eğer Allah, sonra da Osmanlı Devleti olmasaydı Arap Yarımadası şimdi bir Portekiz ya da İspanya sömürgesi olurdu.
Eğer Allah, sonra da Osmanlı Devleti olmasaydı, Kuzey Afrika şimdi bir Hıristiyan toprağı olurdu.
Eğer Allah, sonra da Osmanlı Devleti ve onun şerefli, mücahid, yüce sultanları olmasaydı, Araplar şu anda ya Hıristiyan ya da Şii olurlardı. Bu geniş Arap toprakları muhtemelen Portekiz, İspanya, Fransa, Hollanda, İngiltere ve İtalya’ya bağlı silme Hıristiyan bölgeler ve eyaletler olurdu. Diğer bazı bölgeleri de İran’a ve Farslara bağlı vilayetler olurdu.
Şunu bilelim ki, Osmanlı’nın; 1517 ile 1917 yılları arasında Portekiz, Hollanda ve İngiltere işgallerine karşı Yemen’i, Haremeyn’i Mekke’yi ve Medine’yi savunurken verdiği kayıplar ve şehitler onun Avrupa fetihlerine karşı verdiği şehitlerden ve kayıplardan çok daha fazladır.
Sonra da kalkıp Osmanlı Devletini haksızca ve iftira ederek Arap ülkelerini işgal etti, zenginliklerini sömürdü, Arapları köleleştirdi ve cahil bıraktı diye itham ediyorlar. Oysa bu doğru değildir.
Şimdi şöyle bir soru soralım: Bunlar Osmanlı Devleti’ni bu yalanlarla kim adına suçluyorlar? Osmanlı Devleti yıkılalı bir asır oldu, Araplar bu uzun süre içerisinde neyi başardılar?
Hiçbir şey başaramadılar, sadece bu uzun süre boyunca Batının sömürgesi oldular. Sonuçta Arap halklarını onlar fakirleştirdiler, cahil bıraktılar, sömürdüler, onları birbirleriyle boğazlaşan, birbirlerini öldüren, gruplara ve kabilelere ayırdılar. Oysa onlar Osmanlı Devleti sayesinde tek millet, tek toprak ve tek yürek idiler.
Yapmayın! Osmanlı’nın cihatla, İslam bayrağını dalgalandırmakla geçen 500 yılını son 50 yıldan ibaret görmek haksızlık değil midir?
Yapmayın! Yüz milyondan fazla insanın onlar sebebiyle İslam’ı seçmiş olmasını görmezden gelmemiz haksızlık olmaz mı?
Yapmayın! Şia mezhebinin Arap ülkelerindeki yayılmasına karşılık Osmanlı’nın rolünü görmezden gelmemiz haksızlık olmaz mı?
Yapmayın! Endülüs’ü savunan yegâne devlet olan ve kovulan pek çok Endülüslüyü kurtaran, Tunus ve Cezayir gibi ülkeleri İspanya işgalinden kurtaran Osmanlı’ya sövmemiz haksızlık olmaz mı?
Yapmayın! İslam Dünyasına karşı düzenlenen yirmi beşten fazla Haçlı Seferine tek başına karşı koyan, onları geri püskürten ve nihayet Tunus gibi Cezayir gibi ülkeleri İspanya işgalinden kurtaran Osmanlı’ya sövmemiz haksızlık olmaz mı?
Yapmayın! En son Sultanı Filistin’in korunmasının bedeli olarak tahtını veren ve onu Yahudilere bırakmayan Osmanlı’ya sövmemiz haksızlık olmaz mı?
Yapmayın! Arap eğitim programlarının Bayezid’i, Selim’i, Abdülhamid’i, Kanuni’yi zikretmemeleri, üstüne üstlük, öğrencilerimizin Osmanlıyı sömürgeci olarak bilmeleri haksızlık olmaz mı?

Yapmayın! Programlarımızda çocuklarımıza Fransa’nın ve İngiltere’nin faziletlerini öğretirken, Osmanlı’nın olumsuzluklarını anlatmamız haksızlık olmaz mı?
Allah Abdülhamid’e rahmet eylesin, ne demişti? Arap ülkelerini kast ederek: Eğer biz bu topraklardan çekilirsek, oralar gelecek yüz yıl boyunca İslam’ı da, istikrarı da tanıyamazlar… Dediği gibi olmadı mı? Allah ümmetin izzetini ve dinini koruyan Sultan Abdülhamit Han’a ve diğer İslam önderlerine rahmet eylesin.
Biz kesin olarak inanıyoruz ki, Osmanlı Hilafeti İslam Hilafetinin bir devamıdır. Bazılarında görülen hatalar bireysel tasarruflardır ve bunlar asla ümmeti de, Hz. Ebubekir’den Sultan Abdülhamit’e herhangi bir İslam Hilafetini de lekelemez."

Libyalı İslam Tarihi Profesörü Ali Muhammed Sallabî

"Gölgelerin üstümüze geldiği en zor zamanlarda, güneşin doğuşuna binlerce kez şahit olduk"

Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan

Benim sağımı Medine, Solumu Mekke, Başımı Kudüs örter.

Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan.

 

Bu yazı toplam 1526 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
17 Yorum