• BIST 1.112
  • Altın 505,378
  • Dolar 8,3508
  • Euro 9,7324
  • Ankara : 13 °C
  • İstanbul : 14 °C
  • İzmir : 19 °C
  • Trabzon : 18 °C
  • Antlaya : 0 °C

Yıldırım Ahalisi Derneği'nden

29.09.2009 19:25
Yıldırım Ahalisi Derneğinden
Yıldırım Ahalisi Derneği Basın duyurusu

Çubuk Turşu ve Kültür Festivali"nde şimdiye kadar ilçemizi ve yöremizi en güzel biçimde temsil ettik.

Bize ayrılan bağımsız bir stant ile kağnımız, Ankara keçimiz, cızlamamız, höşmerimimiz, döşememiz ve çıkarmış olduğumuz Ahali Dergimizle maddi ve manevi hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan görevimizi yaptık.

Bu yıl ki festival için de dernek başkanımız sayın Ercan ARSLAN derneğimiz adına stant talebinde bulunmuştur. Ancak bu talebimiz Çubuk Belediyesi tarafından geri çevrilmiştir. Derneğimizin Federasyon çatısı altında kendini temsil etmesi istenmiştir.

Bu kadar yoğun ve özverili olarak çalışan YILDIRIM AHALİSİ DERNEĞİ"nin faaliyetlerini dar koşullar ve mekânda yapma imkanının olmadığı, siz değerli hemşerilerimiz tarafından da takdir edilecektir.

Oysa festivalden kısa bir süre önce belediye başkanımız sayın Lokman ÖZDEN, derneklerin faaliyetlerinin, ekonomik faaliyetlerden önemli olduğuna dikkat çekerek her türlü kolaylığı sağlayacağının güvencesini vermişti.

Bilinmesini isteriz ki derneğimiz, Federasyon bünyesinde ve olması gerektiği yerdedir. Ancak şu gerçekte unutulmamalıdır; Derneğimizin mevcut bir köyü olmayıp, bir misyonu ve kültürü temsil etmektedir. Bu anlamda da ilçemizin en büyük dernekleri arasında yer almaktadır. Festivalde Federasyon üyesi olmayan derneklere yer verilip, üye derneklere verilmemesi adeta Federasyon üyesi derneklere ceza kesmek olmuştur. Stant talebinin federasyondan karşılanmasını söyleyerek Federasyon zor durumda bırakılmaya çalışılmıştır.

Belediyenin sergilemiş olduğu bu tutum bizleri derinden üzmüştür. Derneğimizin festivalden uzak tutularak etkisizleştirilme çabası başarılı olamayacaktır.
Biz Yıldırım Ahali Derneği olarak gönüllerdeki yerimizi koruyacağımızı biliyor ve hangi koşullarda olursa olsun ilçemizin kültürünü ve geleneklerini yaşatmaya devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


                      YILDIRIM AHALİSİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
HAKKI TÜRK
30 Eylül 2009 Çarşamba 16:36
YILDIRIM AHALİSİ HAZMEDİLEMİYOR
Ben Osman Taş isimli zatın yorumuna iştirak etmiyorum.Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan lardan. Federasyon bünyesinde 40 dernek var.Festival standında ise üç dernek vardı.Hangi birlik. Yıldırım Ahalisi Derneği Çubuk'un en büyük ilk üç derneğinden birisidir. Daha önceki Festivallerde Çubuk Kültürünü ve derneği en güzel tanıtan bir STK olduğuna herkes şahittir. İkinci festivalde Kağnı arabası,öküz, keçiler ve yöresel kıyafetlerle kortej yürüyüşünün gözbebeği idi. Üçüncü festivalin kapanışında Otontik gecenin baş mimarıydı. Geçtiğimiz yıl bütün Belediye Başkanlığının yani Kıl Çadırın konuklarının bütün ağırlanması (höşmerim,cızlama,gözleme...) onlara aitti. Milletvekilleri ve Ankara'dan gelen bürokratları onlar ağırladı,Karagöle götürdü ve tanıtımını yaptı. Ve her festivalde yörenin önemli simalarının ve yöre kültürünü tanıtan dergi çıkarttı. 45 derneğin yapmadığını tek başına yaptı. Festivali Organize edenler bu yolda gitmeye devam ederse önümüzdeki yıllarda kendimiz çalar kendimiz oynarız. Hükümetten ve Ankara Bürokrasisinden kaç kişi geldi .Ona bakın. Festival giderek yöresel şenliğe dönüşüyor.
OSMAN TAŞ
30 Eylül 2009 Çarşamba 09:04
BİRLİKTEN GÜÇ DOĞAR
ÇUBUK DERNEKLER FEDERASYON İÇERSİNDE BİLDİĞİM KADARIYLA 45 YAKIN BULUNAN DERNEK İÇERSİNDE UYUM SORUNUNUZ VARSA ÖNCE KENDİ MAHKEMENİZİ KURUN VE KARAR VERİN KİME FAYDANIZ BULUNACAK. DERNEĞİNİZ YÖNETİMİNDE BULUNAN KİŞİLERİN KÖTÜ GÜNÜNDE BİLE YANINDA BULUNMAYACAKSANIZ KİME NE SÖYLEMEYE HAKKINIZ VAR,SÜRÜDEN AYRILANI KURTLAR YER MİSALİ SAYIN BELEDİYE BAŞKANINA SONSUZ TEŞEKKÜR EDERİM.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Çubuk Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0312 9110397 / cubukhaber06@hotmail.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim