• BIST 1.127
  • Altın 498,137
  • Dolar 8,2591
  • Euro 9,6937
  • Ankara : 23 °C
  • İstanbul : 21 °C
  • İzmir : 18 °C
  • Trabzon : 22 °C
  • Antlaya : 0 °C

Hayal Değil Gerçekleri Açıkladı

11.02.2011 00:26
Hayal Değil Gerçekleri Açıkladı
AK Parti İkinci Bölgeden Milletvekili Aday Adayı Olan Çubuklu İş Adamı Emin Kerimoğlu Suların Isındığı Ankara Siyasetine Projeleri İle Meydan Okuyacak.

Başkentliler platformunda aktif çalışmaları ve "Kentten Köye Dönüş" çalışması ile dikkatleri üzerine çeken Emin Kerimoğlu'nun projeleri arasında "her ilçeye fabrika kurulması "ve" Altınpark fuar alanını uluslararası platforma taşımak" ve Başkente yakışır Ankara'nın eksiklerini tamamlamayı hedefliyor.

Bugüne kadar Ankara'nın çok önceden dünya başkentleri arasında parmakla gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Kerimoğlu Büyükşehir olmanın dezavantajlarını istihdam sahaları açarak kalabalık topluluğu yaşam kargaşasından iş verimliliğine dönüştürmeyi doğası tabiatı ve sanayisi ile ilk sıralarda yer alan bir Başkent olma hayalini açıkladı. Yapacağı çalışmaları Milletvekili seçilmesi halinde yine devam ettireceğinin üzerini çizen Kerimoğlu yapılacak çalışmalar için illa vekil olmak gerekmez vekillik sadece yapacağımız çalışmalar hız Katar ben Başkentli olmanın bilinci ile bunu siviltoplum örgütlerinden aldığım destek ile gerçekleştirmek için elimden geleni yapacağım dedi.

Çubuk Bölgesinde oldukça sevilen, sivil toplum örgütlerinin destekleri ve vatandaşların bugune kadar yaptığı karşılıksız çalışmalar ile sempatisini kazanan Emin Kerimoğlu açılan Seçim anketi sitelerinde diğer aday adaylarına nazaran açık ara farkla oylanması kendinisini yapacağı çalışmalar ve projeler adına daha da motive ettiğini söyledi.

Seçimin son gününe kadar her şeyin değişebileceğinin bilincinde de olduğunu söyleyen ve projelerinden bazılarını açıklamasını istediğimiz AK Parti Aday Adayı Emin Kerimoğlu Ankara'lıların oyları ile seçilmesi durumunda şimdiye kadar yaşanmamış ve uygulanmamış bir politikayla milletvekilliğine yeni bir ivme oluşturacağını ifade ederek bugüne kadar yaptığımız çalışmalara daha da hız katarak halkın oyları ile seçilmiş olanların mazeret lüksü olmayacağını vurguladı.
" Ankara her çağda bir çok uygarlığa başkentlik etmiş ancak; tarih boyunca hak ettiği yerlere bir türlü gelememiştir"

Cumhuriyetin ilanıyla ulu önder Atatürk; Ankara'yı tarihte yaşamış olan diğer uygarlıklar gibi Başkent olarak ilan etmiş. Bu ilanla birlikte, Ankara da Kamusal alanlarda büyük yatırımlar yapılmış ve bu yatırımlar Ankara ya çok şey kazandırmıştır. Fakat daha sonra iktidara gelen hükümetlerin Ankara ya her herhangi bir katkı sağlayamamaları nedeniyle Ankara Başkent olduğu için kendisini büyük sorunların içerisinde bulmuştur. Bu sorunlar; Cumhuriyetin kurulduğu dönemden başlayıp, AK Parti'nin iktidara geldiği güne kadar da devam etmiştir.

Nedir bu sorunlar?
Ankara nın Başkent oluşuyla başlayan ve giderek artan göç başlamıştır. Giderek artan bu göçlerle birlikte Ankara da, hızlı bir gecekondulaşma, plansız çarpık yapılaşma, hava kirliliği, trafik sorunları, işsizlik ve daha sayılabilecek bir çok sorunlar baş göstermiştir.

An Partinin iktidara gelmesi ile bir çok alt yapı çevre düzenlemesi belediyelerin işbirliği ile çözüme kavuşmuştur ama başkentimizin daha fazlasına ihtiyacı vardır. Bu çözümler ne Ankara ya yeter, ne de Partimizin hızını keser. Ekonomik alanda, Avrupa ülkelerinin yarısından fazlası bizden daha geri durumdadır. Ancak, Başkentler olarak baktığımızda Ankara da kat etmemiz gereken daha çok mesafe var. Bunun için bir çok projelerim hazır ve daha bir çok projelerde hazırlamaya devam etmekteyim.

"Borç Alan Değil Veren Ülke Olacağız"
Bu projelerle önce Ankara yı Dünya ticaretinin merkezi yapacağız ve Ankara'dan başlamak üzere tüm ülkede de işsizlik sorununu en alt seviyeye düşüreceğiz. Ülkemizi bir anda ekonomik alanda devleştirip, borç alan ülke değil borç veren ülke haline getirmek arzusundayız. Çekirdeği Ankara olmak üzere Ülkenin her bir köşesi Dünyanın ticaret merkezi haline gelecek. Tüm bunları en fazla 3-4 yıl içerisinde gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

Böyle bir şey olamaz demeyin. OLUR !!.
Bunun kolay olmadığının bilincindeyiz ama yapabileceğimizi de biliyoruz.
Bu projelerimizden en küçüğü, Altınpark'ta bulunan fuarımızda gerekli düzenleme ve çalışmaları yaparak, Altınpark'ı uluslararası bir fuar haline getirmek. Bu sayede Başkentin ekonomisini canlandırmak,
"TÜBİTAK'ın sahasını ve çalışma alanını genişletilecek"
İkincisi, TÜBİTAK'ın sahasını ve çalışma alanını genişletip, Teknolojik alanlarda, tasarımcı mühendislerimizi ya da vatandaşlarımızı destekleyecek ve onlara çalışmalarında imkan sağlayacak kurum haline getirmek, Bu sayede çağa uyum sağlayabilen ülkelerin ve hatta çağın bile önüne geçmek,

"Her ilçeye Fabrikalar Kurulacak "
Üçüncüsü ise Başkentten başlayıp hızla ülkenin her bir yanına yayılacak şekilde, tüm ilçelere Devlet eliyle fabrikalar kurup faaliyete geçirmek bu fabrikalarda yalnızca o ilçeden ya da o ilçeye bağlı köylerden elemanlar çalıştırmak ve faaliyetinden 1 yıl sonra bunları özelleştirip elde edilen gelirlerle farklı alanlarda benzer fabrikaları tüm ülkenin ilçelerine yaymak, Bu sayede köyden kente göçü önlemek, İşsizliği önlemek ve ülkede bir sanayi devrimi yaratıp Ülke ekonomisini inanılmaz bir noktalara getirmek. Hedeflerim ve projelerim arasında yer almaktadır.'' şeklinde konuştu.
Emin Kerimoğlu iddialı sözler ve hararetli çıkışları ile böyle mesajlar veriyor ve kendisine olan güven ve kamuoyu desteği her geçen gün artıyor..

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
mtks
17 Şubat 2011 Perşembe 23:14
GENÇLERİMİZ NE OLACAK
EMİN KERİMOĞLUNUN TÜM ANLATTIKLARI GÜZEL ŞEYLER. EKSİK OLAN KONU ŞU. sPOR ADINA BİR PROJE ÜRETİLMEMİŞ. BUGÜN ÇUBUKSPOR FUTBOL TAKIMININ NE ŞARTLAR ALTINDA MÜCADELE ETTİĞİNİ GÖREBİLİYORUZ. ÇUBUK GENÇLİĞİNİ SPORA YÖNLENDİRMENİN ÖNEMİNİ GÖRMEMİZ GEREKİYOR. GENÇLERİMİZ GELECEĞİMİZDİR SLOGANINDAN HAREKET EDEREK ONLARIN EN İYİ ŞARTLARDA SPOR YAPMALARINA ÖNCÜ OLAMAMIZ GEREKMİYORMU. SPOR SİYASETİN BİR PARÇASIDIR. BÖLGENİN TANITIMINI YAPARKEN ASLA SPORDAN VAZGEÇMENİZ OLMAZ. BU KONUDA ÜRETECEĞİNİZ PROJELERİN GELECEĞİMİZİN TEMİNATI OLDUĞUNUN ALTINI ÇİZMEMİZ LAZIM. BİZLERİN İÇİ KAN AĞLIYOR. SESİMİZİ ÇIKARTAMIYORUZ. BİR İLÇEDE SPORTİF ALANDA BAŞARINIZ YOK İSE YOK OLMAYA MAHKUMSUNUZ. AÇACAĞINIZ FABRİKALAR YETMEZ. SPOR KÜLTÜREL ANLAMDA TANITICI BİR NİTELİK TAŞIMAKTADIR. İLÇENİZİ TEMSİL EDEN BİR TAKIMINIZIN OLMASI KAÇINILMAZ. BUGÜN KÜME DÜŞEN BİR TAKIMIN MİLLETVEKİLİ OLMANIZ BİZLERİ ÜZER. SIRF FUTBOL ADINA DEĞİL TÜM SPOR BRANŞALRINDA GERÇEKLERİ SÖYLEMEK İNSANIMIZI SİZE YÖNLENDİRİR. SPOR SİYASETİN EN ÜST PARÇASIDIR. BUNU HERKES KABUL ETMELİ SAYIN KERİMOĞLU. HAFTA SONLARINDA TAKIMININ MAÇINA GİDEREK BUNU BİR SOSYAL FAALİYET OLARAK GÖRMEMİZ ÖNEMLİ DEĞİLMİ. ÇUBUKTA BİZLER BU ETKİNLİĞİMİZİDE KAYBETTİK. BİZLERE BU KONUDA NELER SUNACAKSINIZ. SİZİN İSMİNİZİ OLUMLU GÖRÜYORUZ. LÜTFEN ÇUBUK GENÇLİĞİNE SAHİP ÇIKACAK PROJELERİNİZİDE BİZE SUNARAK TARAF OLMAMAIZI SAĞLAYIN. İYİ ÇALIŞMALAR
ercanaslan
13 Şubat 2011 Pazar 22:00
Kerimoğlu nun değerini bilmezseniz olacagı bu
Bu arkadaşları usluba davet ediyorum.kültür sevyesi çok önemli.Uslub önemli.Bu arkadaşların yorumlarını okuyunca neden bu noktalara geldiğimiz ortaya çıkıyor.Yerebasmaz nickli arkadaş.Kerimoğlunu ne kadar tanıyorsunki alt basamaktan üst basamaktan bahsediyorsun.ya okumayı bilmiyorsun ya okumayı sevmiyorsun.Yıllardır yaptığı karşılık beklemeden yaptığı çalışmalarla tanıyan insanların büyük sevgisini kazanmış makam mevki peşinde koşmamış mütavazi bir aday var karşınızda.
özellikle ibrahim çetinkaya nasıl bir üsluptur dankek mankek. sonra ankaralı adına nasıl
konuşabiliyorsun.sende okumayı seven birisi değilsin sanırım.
içimizden cesur bir yürek çıkıyor.şimdiye kadar kimsenin uygulamadıgı yapmadığı bir politikayla sizlerle beraber yürütecegiz projelerimizi diyor, milletvekilliğine yeni bir yapı oluşturacagım diyor,asıl olan siz vekil olan biziz diyor bir Ankara arkasından yürüyor sizin kullandığınız tabirlere bakın.
Simdi destek zamanı yoksa neler olduğunu görüyorsunuz. Size tavsiyem iyi araştırın iyi tanıyın Kerimoğlunu. Yoksa böyle yorumlarınızla bindiğiniz ağacı kesersiniz.
ibrahim çetinkaya
11 Şubat 2011 Cuma 17:54
ÜLKER DANKEK YAPMIŞ YEDİNİZMİ
KARDEŞİM SEN YANLIŞ PARTİ SEÇTİN GALİBA,BAŞBAKAN DEMİYORMU FABRİKA KURULURSA İŞSİZLİK AZALMAZMIŞ DİYE ,NEDENİNİDE SANAYİLEŞMEDEKİ TEKNOLOJİYE BAĞLIYORMU.BUDA GELMEDEN ÖZELLEŞTİRMEYE BAŞLADI ZİHNİYET AYNI. SEN GEL ÇUBUKTA KURULAN FABRİKALARDA UST DUZEY YÖNETİCİLERİN NERELİ OLDUĞUYLA İLGİLEN.ANKARA HALKINI VASIFSIZ İŞLER AYARLAMAKTAN DA KAÇININ ARTIK.O KADAR BAKANLIK VAR İL MÜDÜRLÜKLERİ VAR GENEL MÜDÜRLÜKLER VAR KAÇI ANKARALI,BEN SÖYLEYİM KAÇININ ANKARALI OLDUĞUNU VASIFSIZ ÇALIŞAN KESİMİN ALAYI ANKARALI,ŞU ZİHNİYETİ BIRAKIN ARTIK.ANKARA HALKINDAN ARTIK BİRİM MÜDÜRLERİ VE ÜST DÜZEY YÖNETİCİ ATAYIN BİR YERE 30 -50 AMELE İŞE KOYACAĞINIZA KADAR,O ATADIĞINIZ MÜDÜR VE YÖNETİCİ SİZİN YAPAMADIĞINIZI YAPAR.BURDA ÇALIŞANI SINIFLANDIRMAK DEĞİL AMACIM.SADECE ANKARALILARI NERELERDE DEĞERLENDİRDİKLERİNİ HATIRLATMAK İSTİYORUM KENDİLERİNE.YÜKSEK OKUL MEZUNU BİR GENÇ OSTİMDE VEYA SİTELERDE VASIFSIZ BİR İLŞ BİLE BULUNCA GÖBEK ATTIRILIR DURAUMA GETİRİLDİ BU İL. BU İŞSİZLİKTE DEĞİL ANKARA DIŞINDAN GELENLERİN ANKARALININ HAKKINI GASP ETMELERİNDEN MEYDANA GELEN BİR DURUM YOKSA ANKARADA NE İŞSİZLİK VAR NE DE BAŞKA BİR ŞEY VARSA VARSA BURADA BAKAN MİLLETVEKİLİ TORPİLİ VAR İŞTE BU KADAR,ANKARAMIZI ANKARA HALKIMIZA BIRAKIN ARTIK YETER. BOŞ LAFLARA KARNIMIZ TOK BİZİM.BURADA BİR ÜNİVERSİTE KURULUR REKTÖRÜ ŞUNUN BİŞEYİ,DEKANI BİRİNİN BİŞEYİ YA ARKADAŞLAR BU İLİN VE İLÇELERİN DEĞERLİ HOCALARI NE GÜNE DURUYOR.SİYASİLER BİZİM HALKIMIZI REKTÖR DEKAN YAPMIYO MÜDÜR YAPMIYOR,TAKİ MİLLETVEKİLİ YAPACAKLAR,OLDU BİZDE YEDİK KİMSE KUSURA BAKMASIN BU MİLLETVEKİLİ LİSTELERİNDE İLÇELERDE TANINMAYAN SEÇİM ZAMANI ÇIKIP ŞU PROJE BU PROJE DİYE MİLLET OYALAMAYIN,BEKLEYİP GÖRECEĞİZ ACABA KAÇINCI SIRADAN YER VERECEKLER KENDİLERİNE ,ONUDA BEN SÖYLEYİN 18-19 ODA TORPİL GEÇTİM SAYGILARIMLA İBRAHİM ÇETİNKAYA
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Çubuk Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0312 9110397 / cubukhaber06@hotmail.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim