• BIST 105.360
 • Altın 375,575
 • Dolar 6,8128
 • Euro 7,5343
 • Ankara : 16 °C
 • İstanbul : 16 °C
 • İzmir : 18 °C
 • Trabzon : 17 °C
 • Antlaya : 0 °C

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A ÇUBUK’TA “SEVGİ SELİ”...

28.03.2019 12:34
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A ÇUBUK’TA “SEVGİ SELİ”...
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilçede düzenlenen ‘Çubuk Mitingi’nde coşkuyla karşılandı.

Şuayip YAMAN

31 Mart Yerel Seçimleri için Çubuk’a gelen Erdoğan’ı büyük bir coşku ile karşılayan Çubuklular adeta sevgi seli oldu aktı...

 

“Miting saat 19:10’da başladı”

 

Elmadağ Mitingi’ni tamamlayan Erdoğan, “Çubuk Mitingi” için Elmadağ üzerinden helikopter ile ‘Çubuk Otobüs Terminali’ne indi. Buradan saat 19:00’da Miting alanına geldi. Konuşmasına 19:10’da başladı.

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Çubuk Mitingi’nde önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan buradaki açıklamasında, “Türkiye'nin bir daha kur, faiz, enflasyon şer üçgeninde sıkıştırılmasına izin vermeyecek güçlü bir ekonomik yapı kurmakta kararlıyız” dedi.

 

Erdoğan, Partisi’nce Atatürk Parkı önündeki Atatürk Caddesi üzerinde kurulan platform üzerinden vatandaşlara hitap etti.

 

Konuşmasından önce  “Bizimkisi Bir Aşk Hikâyesi” şarkısına eşlik ederek;

 

 Sevgili Ankaralılar,

Değerli Çubukluklar,

Sevgili Gençler,

Kıymetli Hanımefendiler,

Aziz Kardeşlerim; Sizleri kalbi duygularımla, hasretle, muhabbetle selamlıyorum. Buradan Çubuğun tüm mahallelerindeki tüm kardeşlerime selamlarımı gönderiyorum diye selamlayarak sözlerine başlayan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan,  “24 Haziran seçimlerinde şahsımı yüzde 78 gibi çok yüksek bir oy oranıyla Cumhurbaşkanlığına layık gören Çubuklulara şükranlarını sunuyorum.

 

Çubuk bugün gerçekten muhteşemsin. Siz bugün buradan 31 Mart akşamının adeta neticesini ilan ediyorsunuz ve diyorsunuz ki; “Çubuk'un bileği bükülmez”.

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki' nin birikimiyle, tecrübesiyle ve azmiyle tüm ilçeleri ile birlikte Ankara'ya çok çok güzel hizmetler yapacağına inanıyorum.

 

Çubuk Adayımız Baki Demirbaş’ı sizler yakından tanıyorsunuz. Kendisi uzun yıllar İlçe Başkanlığımızı yapmış olan içinizden biri.

 

Seçimlerden sonra Cumhurbaşkanlığı’nda biz, Büyükşehir’de Özhaseki,  Çubuk'ta Baki kardeşimiz hep birlikte omuz omuza verecek ve inşallah ilçemizde güzel hizmetler yapacağız.

 

Gençler, “Recep, Tayyip, Erdoğan”,"Dik dur eğilme, bu millet seninle” , “Bismillah Ya Allah Allahü Ekber” sloganları atarak Erdoğan’a sevgi gösterisinde bulunurken; Akşam ezan’ı okunmaya başladı. Erdoğan, “susun ezanı dinleyelim” diyerek konuşmasına ara verdi ve ezan bittikten sonra konuşmasına tekrar devam etti.

 

Erdoğan, Gençler şunu bilelim, biz beşer planında hiçbir gücün önünde eğilmedik. Biz, sadece ve sadece Allah'ın huzurunda rükûda ve secdede eğildik ve bundan sonra da bizim anlayışımız bu şekilde bu yolda devam etmektir.

 

Birileri gibi terör örgütünün mensuplarıyla dirsek dirseğe verip yolda yürümek bizim karımız değil.

 

İşte dörtlü mekanizmayı görüyorsunuz değil mi? Kimler var bunların içinde; CeHaPe (CHP) var. İçi karma karışık sözde İYİ Parti var, Kandil'den talimatını alan malum HDP var. Bir de bunların yanında maalesef Saadet Partisi var.

Referanslarımız bugüne kadar sadece laf üretmiş olanlardan farklı olarak Çubuk'ta yaptığımız yatırımlardır;

 • İlçeye 553 derslikli 18 okul inşa ettik, Derslik başına düşen öğrenci sayısını ilköğretimde 37'den 22'ye, Orta öğretimde 30'dan 22'ye düşürdük.
 • İlçedeki okullara 700 öğretmen ataması yaptık.
 • Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Kampusu’yla Çubuk bir “Gençlik ve Eğitim Merkezi” olma yolunda ilerliyor.
 • Üniversite öğrencileri için 818 kişi kapasiteli iki yurt açtık, bir kaç yıla kadar 3 bin kişi kapasiteli bir yurt daha açacağız.
 • Çubuk Gençlik Merkezi’nin yapımının da bitmek üzere..
 • Sağlıkta 100 Yataklı Devlet Hastanesi ile birlikte 4 sağlık tesisini daha ilçeye kazandırdık.
 • TOKİ vasıtasıyla ilçede 484 konut inşa ettik.

 

“METRO Hattı Çubuk’a kadar uzanacak”

 

“Keçiören-Kuyubaşı-Esenboğa Havalimanı-Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Metro Hattı” projesini tamamladık ve yatırım programına aldık.

En kısa sürede inşa edeceğimiz bu hat Çubuk'a kadar uzanacak.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile Çubuk arasındaki Metro hattı 16 kilometre uzunluğunda olacak ve 5 istasyondan oluşacak.

 

“Çubuk DSİ Gölet’ini tamamladık”

 

Yaklaşık 4 bin dekar araziyi sulayacak Gölet’in sulama tesisinin yapımı sürüyor. (Yukarı Çavundur Mahallesi mücavir alanına yaklaşık 7 Km. mesafede ve Aydos Dağı eteklerinde kuruldu)

Bunları size Yavaş anlatmaz, anlamaz bu işlerden. Bu iş bizim işimiz. Onun için Özhaseki ve Baki kardeşimizle bu işleri yürüteceğiz.

 • Kızık Göleti’ni rehabilite ettik.
 • Çubuk Barajı ve Esenboğa yolu arasının ıslahı ile Çubuk Çayı’nın ilçe merkezindeki bölümünün taşkın koruması ve rehabilitasyonu ile mahallelerdeki 5 derenin ıslahını yaptık.”

 

“Karagöl’ü Tabiat Parkı” ilan ettik”

 

“Geçen yıl 45 bin kişinin ziyaret ettiği Karagöl' ü tabiat parkı ilan ederek koruma altına aldık. Çevre düzenlemesini tamamladık.

Tabiat Parkı’na; Dinlenme ve oturma birimleri, yürüyüş yolları, ihtiyaç alanları ve anneler için bebek bakım odaları yapacağız.

Çubuk Ovası’nı sit alanı ilan ederek koruma altına aldık.”

 

“Çubuk’u potansiyeline uygun yatırımlarla donatacağız”

 

Çubuk'ta Aile Yaşam Merkezi yapacağız. Burada sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler yapılabilecek; Çocuk kulübü, gençlik merkezi, yaşlılar merkezi, engelliler merkezi, hanımlar lokali gibi birimler bulunacak.

 • Gençlerin her mevsim rahatça spor yapabilmesi için Gökçedere Spor Tesisleri’yle bir millet kütüphanesini ilçeye kazandıracağız.
 • Yıldırım Beyazıt Mahallesi'ndeki 30 bin metrekarelik alanda ise; İçinde çocuk oyun ve spor alanları, bitki, sergi alanları, bisiklet, koşu, yürüyüş yolları, dinlenme alanları, kır bahçesinin olacağı park yapacaklarını, okulları ve bahçeleri mini futbol ve voleybol sahalarıyla donatacağız.

İlçeyi potansiyeline uygun yatırımlarla donatmak için gece gündüz çalışacağız.

 

Çubuk; Havalimanı, üniversite, sanayi ve ticaret tesisleri gibi Ankara'nın en önemli değerlerine ev sahipliği yapmanın yanında, aynı zamanda önemli bir tarım ve hayvancılık bölgesidir.

 

Küçükbaş hayvan yetiştiricilerine gelecek yıldan itibaren damızlığa ayırdıkları her hayvan için 100 lira ilave ödeme yapacağız.

 

Küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde çok ciddi bir rakamdır. Şimdiden hayırlı olsun diyorum.

 

“Çiftçilerin sıkıntılarını biliyorum”

 

Erdoğan, Çiftçilerin girdi fiyatlarındaki yükseliş sebebiyle yaşadıkları sıkıntıları yakından biliyorum.

 

Türk ekonomisine yönelik saldırılardan en çok mağdur olan kesimlerin başında üreticilerimiz geliyor. Bu sorunları aşmanın yolu, ekonomimizin gücünü artırmaktan, saldırılara karşı mukavemetimizi sağlamlaştırmaktan geçiyor.

 

Türkiye'nin bir daha kur, faiz, enflasyon şer üçgeninde sıkıştırılmasına izin vermeyecek güçlü bir ekonomik yapı kurmakta kararlıyız.

 

Ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştıracak adımları attıkça, bu tür tuzakların üstesinden daha kolay geleceğimize inanıyorum. Seçimlerden hemen sonra tüm gücümüz ve imkânlarımızla bu konuya odaklanacağız.

 

Yapısal reformlardan reel ekonominin desteklenmesine, istihdamın artırılmasına kadar her alanda Türkiye'nin önünde yepyeni bir dönem açacağız.

 

İstihdamda tüm sıkıntılara rağmen geçen yıl net 550 bin kişilik bir artış sağlamayı başardık. Başlatılan istihdam seferberliğiyle hedefimiz yılsonuna kadar, 2,5 milyonluk ilave istihdama ulaşmak olacak.

 

15 Temmuz'dan sonra 1,5 milyon rakamını görmüştük. Bu defa çıtayı daha da yükseğe koyuyoruz.

 

“31 Mart Seçimleri Çok Önemli”

 

Erdoğan, Bu yıl bitmeden çiftçiler ve üreticiler başta olmak üzere ülkedeki her kesim, ekonomideki olumlu gelişmelerin hayatına yansımalarını görmeye başlayacak. Bunun için 31 Mart çok önemli...


Türkiye'nin 31 Mart seçimlerinden istikrar ve güven ortamını destekleyecek bir sonuçla çıkması gerekir.

 

 Ama bu sadece yerele sırtını dayayanlarla değil. Şu anda merkezi yönetim bizde değil mi?

 

Ülkenin Cumhurbaşkanı ben değil miyim?

 

Kabinenin yöneticisi ben değil miyim?

 

İşte şu anda bu kardeşinizin sırt sırta vereceği eğer yerel yönetimler olursa, o zaman durum çok daha farklı olacaktır.

 

Ankara'da, İstanbul'da, İzmir'de tüm büyükşehirlerimizde bu dayanışmamız Türkiye'yi uçuracaktır.


“Türkiye’nin etrafı tökezlemesini bekleyenlerle dolu”

 

Türkiye'nin etrafının, ülkenin tökezlemesini bekleyenlerle dolu olduğunu ifadeden ErdoğanGüney sınırlarımız boyunca terör koridoru kurmak isteyenler 31 Mart'ı bekliyor.

 

Başta Bay Kemal bekliyor. Evet, ne diyor? YPG' den bize zarar gelir mi?

 

Şu anlayışa bak, şu yaklaşıma bak. Şu anda Türkiye'nin Güneyinde Suriye'nin kuzeyindeki terör koridorunda kimler var? YPG var. Bunlar oradan bize saldırılar yapmadılar mı? Bu YPG bizim 100'ü aşkın kardeşimizi şehit etmedi mi? Ya sende nasıl bir akıl var?

 

Yeni Zelanda'daki terör saldırısında camide ibadet eden 51 kişi şehit edildi.

 

“Tencere-Kapak Meselesi”

 

Erdoğan, alandakilere, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu' nun bazı ifadelerinin yer aldığı bir videoyu izlettirdi.

 

Ve ardından şöyle devam etti: Şimdi bu adamın Avustralyalı senatörden ne farkı var?

 

O da aynı, bu da aynı.

 

Ne diyor? İslam dünyasından kaynaklanan terör diyor.

 

Kim bu? Bay Kemal.

 

Yüzde 99'u Müslüman olan Türkiye'de bir siyasi partinin başındaki bu Bay Kemal ne demek istiyor?

 

Ya sen önce bir defa aynaya bak. Sen nesin? Kimsin? Yani Müslümanların karşısına geldiğin zaman bu ülkede, bukalemun gibi değişeceksin ama kalkıp böyle bir şey olduğu zaman da faturayı nereye keseceksin? Müslümanlara keseceksin.

 

Ya bunu biz Batılıların ağzından duyuyoruz da sana ne oluyor Bay Kemal?

 

Şimdi tencere kapak meselesi.

 

İşte buyurun bu da Mansur Yavaş gibi birisini getirdi Ankara'ya, Başkentimize Büyükşehir Belediye başkan adayı yaptı. Onun bundan bir farkı olabilir mi? Bu da adeta sahte senetlerle milletimizi aldatmaya kalkıyor.

 

Benim Çubuklu kardeşim buna kanar mı? Gereken dersi bunlara en güzel şekilde pazar günü verir mi?

 

 Ama sadece Çubukla kalmayacağız. Nerede Çubuklu varsa telefonlarımızla arayacağız. Onları da uyaracağız. Niye? Çünkü Bay Kemal'in kılavuzu karga. Kılavuzu karga olanlarla biz yola gitmeyiz. Buna dikkat edeceğiz.

 

"Tek bir hedefleri var bizi yıkmak"

31 Mart'ın önemine işaret eden AK Parti Genel Başkanı ve Recep Tayyip Erdoğan, “Ezanımıza, Bayrağımıza, bizi biz yapan tüm değerlere karşı savaş açanlar 31 Mart'ı bekliyor.

 

İşte onun için “beka meselesi” diyoruz.

 

Onun için 'sandıklarda bunlara gelin bir Osmanlı tokadı vuralım' diyoruz.

 

Ülkemizi tökezletmek için şu anda el ovuşturanlar var. Onların değirmenine gönüllü olarak su taşıyan birtakım siyasetçiler var.

 

Çıkmış “pazar günü intikam” diyen beyni sulanmış olanlar da var. Adama bak, pazar intikammış, bunların beyni sulanmış. Onun için pazar günü çok önemli. Bu 'beka meselesi' deyişimiz oradan kaynaklanıyor.

 

Bunların hiçbirinin ülkemizin gelişmesinde, kalkınmasında, büyümesinde, güçlenmesinde katkıları yok. Bunlar hep ülkemizi karıştırmak için var olmuşlar. Seçimlerde de milletimize hiçbir vaatleri yok. Tek bir hedefleri var bizi yıkmak.

 

Bunun için CHP'sinden terör örgütünün emrindeki partiye, adı iyi kendi karışık bir partiye kadar herkes aynı ittifakın çatısı altında toplandılar. Biz inşa etmek için yola çıktık, onlar yıkmak için karşımıza dikildiler.

 

“Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge var mı?”

 

Miting meydanında HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’ nin de konuşmasını izleten Erdoğan, Şimdi ben buradan tüm Türkiye'ye sesleniyorum. “Bu adam kendisi aslında Kürt değil, ne idüğü belirsiz.

 

Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge var mı? 

 

Bizim Güneydoğu Anadolu Bölgemiz var. Bizim Doğu Anadolu Bölgemiz var. Karadeniz'imiz, Akdeniz'imiz var, Ege'miz var, Marmara'mız var ama Kürdistan diye bir bölgemiz yok.

 

Sen Kürdistan'ı mı arıyorsun? Irak'ın kuzeyinde var. Yanına al o mekanizmanın içinde olanları da beraberce defolup gidin o Kürdistan'a. Size bu topraklarda mama yok. Bunu bilecekler ifadelerini kullandı.

 

“Sen ne zamandan beri benim Kürt kardeşlerimin iradesini ipotek altına aldın?”

 

Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü, Sen ne zamandan beri benim Kürt kardeşlerimin iradesini ipotek altına aldın? Sen kimsin? Benim Kürt kardeşlerimin oyları kendi iradelerindedir. Nereye isterlerse oraya bu oylarını kullanırlar. 

Ve AK Partili olarak bizler bugüne kadar Kürt kardeşlerimin Güneydoğu'da, Doğu'da bütün haklarının en üst düzeyde savunucusu olduk. Biz savunduk onları, bunlar değil. Bunlar onları hep katlettiler.

Erdoğan ayrıca, Diyarbakır Belediyesi’nin önünde aylarca Diyarbakırlı annelerin kaçırılan kızları ve çocukları için ağladığını anımsatarak, Başbakanlığımda bana geldiler, onlarla konuştuk. 

 

Bunlar hain. Bunların zerre kadar bu bölgede emeği yok. Ne yaptılar? Çukur kazdılar mı? Hendekleri kazdılar mı? Devletin makinelerini oralarda kullandılar mı? Verdiğimiz paraları nereye gönderdiler? Kandil'e gönderdiler” diye konuştu.

 

O dönemde terörün bölgeye verdiği zarar sonrasında dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı olan Mehmet Özhaseki'nin Güneydoğu ve Doğu'yu yeniden imar ettiğini söyleyen Erdoğan, şunları kaydetti: Oraları tamamen yıkarak kurşunlanan, bombalanan binaları yeniden yıkıp yeniden Diyarbakır'ı inşa ettik, Siirt'i inşa ettik, Mardin'i inşa ettik, Silopi'yi inşa ettik, Van'ı inşa ettik.

 

İşte şimdi biz sizlere böyle bir inşa ve ihya hareketini üstlenmiş Özhaseki kardeşimizi Ankara'ya Büyükşehir Belediye Başkan adayı yapıyoruz. Beş dönem Kayseri'de başarılı bir Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan arkadaşımı, yol arkadaşımı buraya aday gösteriyoruz."

 

“Büyükşehirlere tecrübeli, işini bilen, devleti tanıyan isimler lazım”
 

Ankara'ya bir ilçenin “kenar, köşe başkanlığını yapmış birisini" aday göstermediklerinin altını çizen Erdoğan, "İstanbul da aynı şekilde.

 

Büyükşehirlerimiz farklı, buralara tecrübeli, işini bilen, devleti tanıyan isimler lazım. Onun için de İstanbul'da Binali Yıldırım kardeşimle seçime girdik. Bizim dünyada yüz akımızın olması lazım." diye konuştu.

 

“Anka park 23 Nisan'a kadar ücretsiz”

Anka Park'a ücretsiz giriş uygulaması 23 Nisan'a kadar uzatıldı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vatandaşlara Anka park'a ücretsiz giriş uygulamasının 23 Nisan'a kadar uzatıldığını açıkladı.

 

Anka park'ın açılışının ardından 31 Mart akşamına kadar ücretsiz olduğu müjdesini verdiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü, Bugün sabah gençlerle beraberdim. Mehmet Bey de yanımdaydı.

 

Mehmet Bey'e orada dedim ki Şimdi ben senden ricada bulunacağım. 31 Mart diye ilan ettik ama Allah'ın izniyle ben inanıyorum bu seçimi kazanacaksın ve bu ilan ettiğimiz tarihi bir meclis kararıyla 23 Nisan'a kadar uzatalım.' Nasıl buldunuz, iyi mi? Kabul edenler? Etmeyenler? Oy birliği ile kabul edilmiştir dedik.


Biz talimatı sadece milletimizden alırız, sizden alırız”

 

Talimatı sadece milletten aldıklarını belirten Erdoğan, “Kandil'den değil, şuradan, buradan değil. Çünkü AK Parti milletimizin kurduğu bir partidir.

 

Cumhur İttifakı”, 15 Temmuz gecesi darbecilerin karşısında kurduğu bir ittifaktır. Biz sadece bu ittifakın adını koyduk” dedi.


“Seçimler milletimizi yordu”

 

Son yıllarda üst üste yaşanılan seçimlerin milletimizi yorduğunu biliyoruz." ifadesini kullanan Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti: İnşallah pazar gününden sonra önümüzde 4,5 yıllık kesintisiz bir dönem var. Belediyede de 5 yıl.

Bu zamanı ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırmak için en verimli şekilde kullanacağız. 

Diğerlerinin böyle şansı var mı? Yok. Bunun için pazar günü sandıklardan bize öyle bir destek verin ki, bu moralle inşallah 2023'e yürüyelim. Şu anda unutmayın İslam Dünyası sizi takip ediyor. Sandıklardan ne çıkacak buna bakıyor.”

“Marifet iltifata tabi”
 

Ataların dediği gibi “marifetin iltifata tabi olduğunu” söyleyen Erdoğan, “Milletimiz sandıkta bize öyle destek verecek ki biz de sahada terör örgütlerinin tepesine binelim, ekonomimize tuzak kuranları ezip geçelim. Sizlerden pazar günü büyükşehirde ve ilçe belediyesinde bize rekor bir oyla destek olmanızı bekliyorum


“Turşu Diyarı Çubuk bizi mahcup etmeyecek”

 

Herhalde turşu diyarı bizi mahcup etmeyecek. Seçim günü Ankara'daki her bir kardeşimin mutlaka sandığa gidip aklının ve vicdanın gösterdiği şekilde oyunu kullanmasını istiyorum. 

 

Şimdi sizlerden son bir söz almak istiyorum. Hazır mıyız? Şimdi gördüğüm şu kitle öyle bir haykıralım ki tüm Türkiye duysun, tüm Ankara duysun.

 

Çubuk, 31 Mart'ta sandığa sahip çıkıyor musun?

 

Çubuk, 31 Mart'ta Cumhur İttifakı'na sahip çıkıyor musun?

 

Çubuk 31 Mart'ta “Memleket işi gönül işi diyor musun?

 

Çubuk 31 Mart'ta gönül belediyeciliğine 'evet' diyor musun?

 

Büyükşehir’de Mehmet Özhaseki’'ye, ilçemizde Baki Demirbaş' a sahip çıkıyor musun?

 

Rabbim hepimizden razı olsun. 

 

Pazartesi gününden itibaren ülkemizin önünde açılacak yeni ve aydınlık dönem şimdiden hayırlı olsun. Ben belediye başkanlarımızı size emanet ediyorum. Çubuk'u da belediye başkanlarımıza emanet ediyorum.


‘Çubuk Mitingi’nde hazır bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY da kısa bir konuşma yaptı.

 

Fuat Oktay, “Bugün kendi hedeflerimizi kendimiz yeniliyoruz”

Ülkenin nereden nereye geldiğini yerinde gördüklerini, hep birlikte müşahede ettiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Türkiye 17 yıldır tarihinin en büyük hızlı büyümesini, gelişmesini, kalkınmasını yaşadı.

 

Önümüze kim hangi engelleri çıkarmaya çalışırsa çalışsın, onlar patlıcanla, biberle, dövizle oynasınlar ama benim Çubuklu vatandaşım tüm bu engellerin üstesinden eze eze geçecek.

 

Geride kalan 17 yılda projeleri birer birer hayata geçirdik; Sağlıkta, eğitimde, turizmde, savunma sanayinde, her alanda adım adım belirlediğimiz hedeflere ulaştık ve ulaşmaya devam ettik.

 

Bugün kendi hedeflerimizi kendimiz yeniliyoruz çünkü çalışan bir muhalefet yok, sadece konuşan bir muhalefet var” ifadelerini kullandı.

 

Çubuk Mitingi’nde ayrıca; Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin de birer konuşma yaptı.

Mitinge; Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da katıldı.


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasının ardından belediye başkan adaylarıyla vatandaşları selamladı, vatandaşlara kenevirden yapılmış torbaların içinde çay dağıttı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çubuk Ülkü Ocakları’nı ziyaret etti.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Partisi’nce Çubuk'ta düzenlenen ‘Çubuk Mitingi’nden sonra; Çubuk Ülkü Ocakları binasına geçti. Burada gençlerle çay içip sohbet etti.

Erdoğan'a burada; Türk Bayrağı, Kuran'ı Kerim ve tablo hediye edildi.

Ziyarette Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki’ de eşlik etti.

 

Miting’den Notlar;

 

Miting alanının çevresindeki sokak ve caddeler Perşembe akşamından demir bariyerlerle kapatılmaya başlandı.
 

Çubuk dışından (Ankara) gelen otobüslerin de park edildiği Ankara Bulvarı ve Cengiz Topel Caddesi’nde oto park sorunu yaşandı.

 

Atatürk Caddesi ile Ankara Bulvarı arasındaki durak Miting boyunca araç trafiğine kapatıldı. Çubuk-Ankara EGO Otobüs Seferleri ise bir süre Ankara-Çubuk geliş güzergâhı üzerinden yapıldı.

 

Vatandaşlar Mitingi alanına öğleden sonra akın etmeye başladı. Havanın soğuk olmasına rağmen Miting alanında çocukların da çoğunlukta olması dikkat çekti.

 

Mitinge katılan hemen herkes elinde bir Türk bayrağı taşıdı.
 

Miting için Ankara ve Çubuk Emniyet’i yoğun güvenlik önlemleri aldı.

 

Miting de Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yaklaşık bine yakın resmi ve sivil polis görev yaptı.

 

Miting alanının etrafındaki yüksek binalarda ise Özel Harekât Birliği’ne bağlı ekipler ile keskin nişancılar yerleştirildi.

 

Meydanın bir yerine vatandaşların mitingi daha rahat takip etmeleri için dev ekran yerleştirildi, vinçlere hoparlör takıldı.

_mcm0002-vert1.jpgcabb0027-vert2.jpgcabb0050-vert3.jpgcabb0073-vert4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Çubuk Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0312 9110397 / cubukhaber06@hotmail.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim