• BIST 1.112
  • Altın 504,262
  • Dolar 8,3508
  • Euro 9,7324
  • Ankara : 4 °C
  • İstanbul : 13 °C
  • İzmir : 10 °C
  • Trabzon : 19 °C
  • Antlaya : 0 °C

Ankara'da İndirimli Ulaşıma Son

12.03.2010 10:06
Ankarada İndirimli Ulaşıma Son
Ankara'da indirimli tarife iptal edildi.

Oda Başkanı Hacı Bekir Gani yaptığı açıklamada, oda olarak Ankara Büyükşehir Belediyesinin, UKOME'de aldığı karara ilişkin Ankara 2. İdare Mahkemesinde açtıkları davanın bugün sonucunu aldıklarını bildirdi.

Buna göre, minibüs, otobüs ve Ankaray'da altı yıl öncesinin taşıma ücretlerinin geçerli olduğu kararının iptal edildiğini bildiren Gani, yargının verdiği karardan memnun olduklarını söyledi.

Gani, 8 Mart Pazartesi gününden itibaren minibüslerde taşıma bedelinin 900 lira olmasından dolayı esnafın ''büyük sıkıntı ve mali kayıp'' yaşadığını belirterek, ''Bugün yönetim kurulunda yapacağımız toplantıyla birlikte eski taşıma ücreti olan bin 850 liradan yolcu taşımaya devam edeceğiz. Alınan karar aynı zamanda özel ve EGO otobüslerde de UKOME kararı öncesi taşıma bedellerinin geçerli olmasını sağlamıştır'' dedi.

Oda avukatı Mehmet Ali Alan da Ankara 2. İdare Mahkemesinin verdiği kararla UKOME'de alınan ulaşımdaki indirimli tarifeden vazgeçildiğini, taşıma ücretlerinin 8 Mart Pazartesi öncesindeki düzeylere geri döndüğünü söyledi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
jackal
13 Mart 2010 Cumartesi 14:15
Millet Biraz Düşünsün Allah Aşkına
Öncelikle şunu söylemeliyim. Dini bütün bir ailenin mensubu olarak, AKP'ye oy vermediğimiz için Türkiye ve Dünya gelimlelerini takip edemeyen, at gözlüklü hanımlarımız ve beylerimizce "Nasıl yaa, hem başörtülüsün hem namaz kılıyorsun hem de AKP'ye atmıyor musun oyunu" diye hayretlerle karşılaşan bir annenin çocuğuyum. İşte Türk insanı , özellikle de AKP li kardeşlerim , olaylara hep bir pencereden bakıyorlar.AKP lideğilsen dindar olamazsın. Yok böyle birşey yaa. Gülüyorum.
Zaman , Samanyolu , Yenişafak, ATV hatta TRT izlerseniz , Türkiye güllük gülistanlık. Hiçbir sorunumuz yok , tek sorun birkaç komutanın darbe planları.Yanlış yapanlar tabi ki yargılansın. Ama Türkiye'nin asıl gündemi bu değil. AKP süper bir şekilde sorunları gölgeliyor bu haberlerle. Bizim milletimiz de mest oluyor ekran başından. Gazı alınıyor milletin. AKP liler her şeye aynı pencereden bakıyor. ERDOĞAN ne anlatırsa doğrudur. Ben bu zihniyeti anlamakta zorluk çekiyorum. Melih'i destekleyen Erdoğan, Cüneyt Zapsular , Egemen Bağışlar hep Erdoğan'ın adamları, Yahudi Cemaati'nden ödül alan Erdoğan, her ay ABD'ye giden Erdoğan... İsrail'e sallayıp , Irak'ta tecavüz eden ABD'lilere GIK diyemeyeh sahte kahraman da Erdoğan. Ermeni açılımında çuvallayan da Erdoğan. İşsizliği 13 milyona çıkaran da Erdoğan. Sınırımızı İsraile satmaya çalışırken engellenen de Erdoğan. Başörtüsü ve katsayıyı 8 yıldır sümen altı eden de Erdoğan. Ama yoookkk : İnadına AKP.
İhale almıyorum, Maaşıma zam da yapmıyor yıllardır, İşsiz kardeşim AKP li olmadığı için işe de alınmıyor, kömür de vermiyorlar. Vergimi veriyorum, kanunlara uyuyorum ve 2000 li yıllarda hayatımda değişen bir nane yok. Türkiye'de ne kadar dinsiz , ateist , liboş , Ermeni varsa AKP'nin arkasında. Ertuğrul Günaylar , Güldal Akşitler , Zafer Üskülller daha dünün azılı solcuları, CHP lileri... Altan Kardeşler , Etyen Mahçupyanlar, Deniz Fenerleri, Unu AKITANLAR... Benim ne işim var AKP'de.
Kürt değilim , Alevi, değilim, Ermeni değilim ki. Bana , Türk'e bir açılım yapmamış. Ağzını doldura doldura bir Türk Milleti diyememiş. Neden AKP diyeyim.
MElih ile anlaşmaları var. Melih diyor ki: Beni desteklemezsen bildiklerimi açıklarım. Tabi ki bu da AKP li beylerin ve özellikle de Erdoğan'ı nişine gelmiyor. Kendi aleyhindeki bir kanun için aslında hilelerin Kurdu olan Burhan KUZU ile görüşüyor. Herkes halinden memnun. Yiyen de memnun yediren de. Çubuk'ta da aynısı oluyor. Eşraf , akrabalar , ihale alanlar , sömürenler memnun.
ABD'nin daha önceleri Türkiye'deki müttefiki Ordu idi. 1 Mart Tezkeresi gösterdi ki, ordu artık ABD için güvenilir değil. ABD AKP'yi aldı yanına ve şu anda bütün kurumlardaki Anti Amerikancılar tasfiye ediliyor. Ergenekon davası yürüyor ama arada da hem ABD hem de AKP muhalifleri tokatlanıyor çaktırılmadan. Ben suç işleyen yargılanmasın demiyorum. Aama ortada başka hesaplar var. Küçük beyinlerin anlayamayacağı hesaplar. Kömür ve un zihniyetinin anlayamayacağı hesaplar.
Yargı konusunda da benzer hesaplar var. AKP , iktidardan düştükten sonra kendisini yargılayacak olanları da kendisi seçmek istiyor. Çok komik oluyorlar yaaa. Yargı reformundan anladıkları, bütün yargıçların AKP li ya da cemaatçi olması. Demokrat kisvesi altında en antidemokratik kanunları geçiriyorlar. Bir kere AKP'nin kendi demokratik değil. Erdoğan ne derse o. Sıkıysa birisi itiraz etsin. Yerim ben böyle demokrasiyi. Halk oylaması demokrasiymiş. O zaman 82 Anayasası en demokratik şeydi. Halkın tamamı lehte oy kullanmıştı. Bu milletin , rüzgar nereye eserse gittiğinin en büyük kanıtıdır bu. O zaman da millete darbenin gerekli olduğu yutturulmuştu ve millet o rüzgara kapılmıştı. Yıllar önce Demirel rüzgarında olduğu gibi. 30 yıl sonra ortaya çıktı bütün bunlar. Milleti yönlendirmek bu kadar kolaydır işte.
AKP nin balonu da er geç ortaya çıkacak. Biz ve araştıran , okuyan , dünyadaki para babalarının hangi ülkede kimleri destklediğini bilenler AKP'ye oy vermezler. ABD'nin AKP ile işi bittiğinde göreceksiniz AKP'ye neler olacağını. Nasıl Menderes asıldıysa, ANAP dip yaptıysa , ABD , AKP'ye de benzer bir son yaşatacaktır. Bunu ABD'deki HOca , Erdoğan engelleyemez. Piyonlar hep oyundan erken çıkar.
AKP , dünyadaki müslüman muhalefetinden canı çok yanan ( Afganistan,Pakistan,Sudan,Irak,İran vb) ABD'nin Ortadoğu ve Asya'ya pazarlamaya çalıştığı "Ilımlı İslam" projesinin siyasi ayağıdır. ABD dünyada birçok müslüman ülkede çok sert tepkilerle karşılaşmaktadır.Ve artık planlarını doğrudan, bizzat kendi eliyle yürürlüğe koyması mümkün değildir. Kapıdan kovulan ABD , müslüman ülkelere AKP ve Cemaat ile sızmaya , alttan alta "Dinler arası diyalog ve Ilımlı İslam" ile müslümanları dönüştürmeye çalışmaktadır. Dünyada tek bir İslam vardır. O da ılımlı mılımlı olmaz. ABD bu tabirle , kendi politikalarını uygulayacak müslümanlar oluşturma peşindedir. Yurt dışındaki okullar da bilerek veya bilmeyerek buna alet olmaktadır. Dini bütün kardeşlerimizin çabaları bu uğurda harcanmaktadır. Saatlerce İngilizce öğretilmektedir. İslamın , cihat ve gaza kavramları yumuşatılmaktadır. Hristiyanlar ve Yahudiler ile diyalog oyunları oynanmaktadır. Göstermelik birkaç Türkçe olimpiyatı , bgu planları örtemez. Komik oluyor bu çabalar. ABD'nin bu projesini bilen Rusya ve bazı diğer Kafkas ülkeleri Cemaat okullarını ülkelerinde kapattılar.
Ortadoğu'daki sahte kahraman Başbakan da , Arap halklarını İran'ın arkasaından uzaklaştırma rolünü süper oynamaktadır. ABD gazeteleri , Erdoğan ile İsrail arasındaki "danışıklı dövüşün" sürmesini çok olumlu buluyorlar. Zira bu sayede Araplar bizim adamımız Erdoğan'ın arkasında saf tutacaklar diyorlar. Bunlar gerçek. Görmek isteyen gözler görür. Taassup içindekiler de ağzı açık bakar ve yıllar önce yedikleri Demirel ve Özal kazıklarına bir yenisini daha eklerler. Olay budur.
Not: Allah'a şükür inançlı bir müslümanım. AKP karşıtı olmak için CHP li , MHP li ya da şarapçı olmak gerekmiyor. Biraz düşünmek yeter.
yozkan
13 Mart 2010 Cumartesi 10:25
UYAN ÇUBUKLU.......
ALLAH ALLAH , BİZ PATAGONYADAMI YAŞIORUZ. ANKARADA İNDİRİMLİ ULAŞIM, BİZE BİNDİRİMLİ ULAŞIM.BAŞBAKAN KONUŞUR BİNDİRİLMİŞ, ŞAKŞAKÇILAR ALKIŞLAR. MİLLET MORFİN YEMİŞ GİBİ UYUŞMUŞ, ALLAH İÇİN KENDİMİZE GELELİM. DAHA ANLAMADIKMI BİZE, ÇUBUĞA MAMA YOK. NE ZAMANKİ KENDİ ÇIKARLARINA BİR ŞEY OLDUĞUNDA ANCAK HATIRLARINA GELİRİZ. BURADA DA BUNLARA ŞAKŞAKÇILIK YAPANLAR VAR. MİLLET İÇİN BİR ŞEY YAPARLARSA HEP BİRİZ, YOKSA ........
jackal
12 Mart 2010 Cuma 12:48
Komik
Başbakan dün Ankara'daki bilet fiyatlarının ucuzlamasından bahsediyor. Halk tribünlerde. Başbakan : "Mahkeme tutmuş , bilet fiyatlarını indirmiş " diyor. Halk alkışlamaya başlıyor. Tabi ki ufak çaplı bir şaşkınlık ve bozulma oluyor hem ortamda hem Başbakan'da. Başbakan devam ediyor " Böyle indirim olmaz, benzin fiyatları almış başını gitmiş ( Sanki zamları Erdoğan hükümeti değil de Patagonya hükümeti yapmış, ) , Belediyeler ne yapsın ? Bu indirim haksız." diyor. Halk onu da alkışlıyor. Şimdi bu halk hangisini istiyor. İndirimi mi , yoksa bindirimi mi ? Halk birşey bilmiyor ki. Erdoğan ne derse ağzını açıp dinliyor. Her konuda böyle. Yargı krizinde de , Ermeni Kürt açılımında da, özelleştirmede de, sınırların satışında da, başörtüsünde de... Oyunu da böyle veriyor işte. Bilmeden , rüzgara göre. Bu halk herşeye müstehak.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Çubuk Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0312 9110397 / cubukhaber06@hotmail.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim